SON DAKİKA

Haber Rizem

Kağıthane’deki 2B arazileri imara açıldı

Kağıthane’deki 2B arazileri imara açıldı
Bu haber 07 Ağustos 2018 - 18:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kağıthane’de toplam 10.4 hektarlık 2B arazi imara açıldı. 2B olarak bilinen orman özelliğini yitirmiş araziler parsellerine inşaat yapılmasını engelleyen plan notu için İBB kritik bir karar aldı.

İPTAL OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Kağıthane Belediye Meclisi’nde oyçokluğu ile “Kağıthane 1. Etap Kullanım İmar Planı”nda yer alan 2B alanları yapılaşmaya konu edilemez ve bu alanlarda dilekçe yapılamaz” şeklindeki madde iptal edildi. İBB Meclisi’nin temmuz ayı oturumunda 2B alanlarına ilişkin maddenin iptali oy çokluğu ile kabul edildi.

Sözcü Gazetesi’nde Arzu Güvemli’nin haberine tarafından, plan değişikliğine gerekçe olarak “planlar arasındaki uyumsuzluğun giderilmesi” olduğu belirtildi. İBB Tasarlama Müdürlüğü, 2B alanlarıyla ilgili teklif hakkında değerlendirme yaptı. 2B alanlarının 3 öbür bölgede toplam 10.4 hektarlık alanı kapsayan plan toplu konut alanı, orta yoğunluklu ev alanı, kısmen yeşil ve açık bölge kısmen de yol fonksiyonlarında kalıyor.

Tasarlama Müdürlüğü kadar yapılan açıklamaya kadar değişiklik teklifine konu olan 2B alanlarının büyük çoğunluğunu etkileyen ‘İstanbul Metro ve Karayolu Boğaz Geçişi Bakırköy-Güngören-Zeytinburnu-Şişli-Kağıthane İmar Planı ’ndaki karayolu tüneli ve koruma kuşakları ile ilgili olarak Raylı Sistem Daire Başkanlığı ve Ulaşım Daire Başkanlığı’ndan herhangi bir karar gelmedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER