SON DAKİKA

Haber Rizem

İzmir’deki kötü kokunun nedeni bulunamadı

İzmir’deki kötü kokunun nedeni bulunamadı
Bu haber 10 Eylül 2018 - 22:54 'de eklendi ve 155 views kez görüntülendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi eylül ayı birinci alışılmış meclis toplantısı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan başkanlığında, belediye meclis salonunda yapıldı.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ali Kökoğuz, toplantıda yaptığı konuşmada, kentte lağım kokusu olduğunu belirtti.

Vatandaşın kokuyla ilgili bilgilenmek istediğini gösteren Kökoğuz, “Bu lağım kokusunun, fena kokunun nedeni nedir? Yurttaş ‘niçin, önlem alınamaz durumda’ diye sormakta. Lütfen büyükşehir belediyesi olarak bu konuyla ilgilenilmesini rica ediyoruz.” dedi.

“KOKUNUN NEDENİ BULUNAMADI, BULUNACAK”

Aydoğan, şehir genelinde etkili olan kokunun tespiti için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile büyükşehir belediyesinin çalışmalarına devam ettiğini açıklama etti.

Çalışmaların demin sonuçlanmadığını gösteren Aydoğan, şunları söyledi:

“Arıtmalarla ilgili tüm akımlar çalışıyor. ‘Bu koku nereden’ diye bunu vatandaşın sorması haklı, sizin de bunu dile getirmeniz hakkınız. Kokunun neden kaynaklandığının bulunması için araştırmalar devam ediyor. Belirli bir bilgiye ulaşıldığı süre lüzum Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevlileri gerek biz açıklayacağız. Bulunamadı, bulunacak.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER