SON DAKİKA

Haber Rizem

İstanbul’daki ‘Kurt Kapanı-21’ uygulaması

İstanbul’daki ‘Kurt Kapanı-21’ uygulaması
Bu haber 09 Ağustos 2018 - 20:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın koordine ettiği ettiği, büyük kasaba genelindeki operasyon 15.00-16.00 arasında gerçekleştirildi.

2 BİN 400 PERSONEL ATAMA YAPTI

Havacılık Şube Müdürlüğüne yan polis helikopteri, Deniz Şube Müdürlüğü’ne ait polis botları ve sensor köpeklerin de yer aldığı işlem kapsamında, Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları, vapur iskeleleri, halkın yoğun bulunduğu tüm ilçelerdeki caddeler ve meydanlar, kabahat oranının yüksek olduğu semtler, umuma açık mekanların da aralarında bulunduğu 178 noktada 2 bin 400 personelle kullanım ve kontrol yapıldı.

7 BİN 657 KİŞİNİN GBT SORUGUSU YAPILDI

Asayiş ve terör olaylarını önleme amaçlı, yayalar, motorlu taşıt sürücüleri, deniz yolu ve hava yolu ile İstanbul’a giriş yapan herkesin denetlenmesine karşın şok başvuru gerçekleştirildi.

Polis ekipleri, değişken görülen kişilerin GBT sorgulamasını yaparken, umuma açık bir takım mekanlar ve meslek yerleri denetlendi.

Kurt Kapanı-21 operasyonunda, 7 bin 657 kişinin GBT sorgulamasının yapıldığı, farklı alanlara yönlendirilmiş suçlardan aranan 27 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Denetimlerde 2 silah, 3 kurusıkı tabanca, 320 gram uyuşturucu madde ele geçirildiği belirtildi.

Uygulamada, bin 870 aracın denetim edildiği, 91 araca işlem yapıldığı, 23 aracın trafikten men edildiği, vasıta sürücülerine 48 bin 542 lira cinayet kesildiği bildirildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER