SON DAKİKA

Haber Rizem

İSKİF’2017 kapılarını açıyor!

Kanal 7 Medya Grubu’nun da medya sponsorluğunu üstlendiği İSKİF’2017 İstanbul Kariyer ve İstihdam fuarı 17-18 Kasım tarihlerinde kapılarını açıyor.

İSKİF’2017 kapılarını açıyor!
Bu haber 14 Kasım 2017 - 20:47 'de eklendi ve 292 views kez görüntülendi.

İstanbul Valiliği, İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Sanayi Odası,  İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile gerçekleştirilen  İSKİF’2017 17-18 Kasım tarihlerinde kapılarını açıyor. 

WOW İSTANBUL HOTEL Fuar Salonlarında  “İŞ’TE DOĞRU ADRES’’ sloganıyla düzenlenen ve Kanal 7 Medya Grubu’nun da medya sponsorluğunu üstlendiği İSKİF’2017’de tüm sektörlerden seçkin firmalar katılacak olup, fuar süresince alanlarında uzman kişilerce eğitim, seminer, konferans, panel, söyleşi gibi etkinlikler yapılacak.

SKİF’2017 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı, işletmelerin; kısa, orta ve uzun vadede ihtiyaç duyduğu ve duyacağı işgücü açığının giderilmesine, İŞKUR’ un düzenlemiş olduğu mesleki eğitim projelerinden yararlanmasına, yeni işe almış olduğu işgücünü ile ilgili istihdam teşviklerinden yararlanmasına, işsizliğin azalmasına, istihdamın artmasına ve işyerlerinin nitelikli işgücüyle çalışmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştiriliyor. 

İşsizlerin; fuara katılan işyerleri ile yüz yüze görüşerek; işyerlerini tanımalarına, istihdam politikaları hakkında bilgi sahibi olmalarına, işe girmelerine, mesleği olmadığı için işe girmekte zorlananların İŞKUR ‘un düzenlediği mesleki eğitim projelerinden yararlanarak nitelik kazanmasına, MEB ‘e bağlı teknik ve mesleki eğitim veren okulların 11 ve 12. sınıflarda okuyan orta öğretim öğrencileri ile Üniversitelerde okuyan öğrencilerin staj yapmak istedikleri işletmeleri seçmelerine imkân verecek. 

İSKİF’ 2017 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı etkinliği süresince; Fuara katılan kurumların işgücüne yönelik istihdam politikaları (işyerinde uygulanan ücret politikası, çalışanların eğitim seviyeleri ve profilleri, yeni alacakları işgücünün hangi eğitim seviyesinde ve mesleklerden olacağı, kariyer yapma durumları vb.) konularda Fuar alanında oluşturulan etkinlik salonlarında işyerlerini tanıtmalarına olanak sağlanacak.

İşkur tarafından yapılan açıklamada, “İşsizlik tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin ve ilimizin de en öncelikli ve çözüm üretilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Düzenlemiş olduğumuz İSKİF 2017 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı ile “İşsizliğin azaltılması, istihdamın artırılması, bireylerin sosyal yaşantılarını güçlendirmesi ve Toplumsal refahın sağlanması için; tüm işsizlerimizi, üniversitelerde ve MEB’e bağlı mesleki eğitim veren orta öğretim okullarında okuyan öğrencileri, işini değiştirmek isteyenleri, çalışan ve çalışmayan, işçi-işveren herkesi İSKİF 2017 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarına davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı. 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER