SON DAKİKA

Haber Rizem

Irak Basra’da Haşdi Şabi karargahı ateşe verildi

Irak Basra’da Haşdi Şabi karargahı ateşe verildi
Bu haber 08 Eylül 2018 - 0:10 'de eklendi ve 165 views kez görüntülendi.

Irak ’ın Basra kentinde İran Başkonsolosluğunu ateşe veren göstericiler, Şii milis gücü Haşdi Şabi ’ye ait karargahı da basarak tahrip ettikten sonradan ateşe verdi.

BİNAYI ATEŞE VERDİLER

Saldırıyla ilgili tanımlama yapan Haşdi Şabi, karargahın bir grup maskeli kişiler kadar basıldığını ve binadaki tüm eşyaları imha edildiğini, daha sonra ise göstericilerin binayı ateşe verdiğini bildirdi.

Haşdi Şabi güçlerinin Basra ’daki olaylara taraf olmama ve göstericilere karşı zorlama kullanmama talimatı verildiğinin belirtildiği açıklamada, binayı basan maskeli kimliği belirsiz şahısların binayı imha ettikten sonradan ateşe verdiği aktarıldı.

“YARALILARIN DURUMU BILINMEYEN”

Açıklamada hücum esnasında yaralanan ve Cafer el-Tayyar Hastanesine kaldırılan Haşdi Şabi üyelerinin hastanede de saldırıya uğradığı iddia edildi.

Protestocuların hastaneyi de bastığı iddia edilen açıklamada, “Düne dek Irak ’ın düşmanlarına karşısında güçlü bir kale olan Haşdi Şabi yaralılarının ve hastane ekiplerinin akıbeti hala meçhuldür” ifadelerine yer verildi.

İki aydır içme suyunun ve elektriğin bulunmaması yanı sıra yolsuzluklara aleyhinde düzenlenen gösterilere sahne olan Basra kentinde son bir hafta içersinde 10 ’dan pozitif birey hayatını kaybetti 100 ’e yakın kişi de yaralandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER