SON DAKİKA

Haber Rizem

İki kardeşin duvar yazılarıyla atışması

İki kardeşin duvar yazılarıyla atışması
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 14:58 'de eklendi ve 45 views kez görüntülendi.

Edirne’de emekçi emeklisi kardeşler Mümtaz Çavuntçu ile Ahmet Çavuntçu arasında, aileden kalan mirasın paylaşımı sırasında 1976 yılına uyuşmazlık çıktı.

Ahmet Çavuntçu, evinde aşırı şamata yaptığı ve firari alkol sattığı iddiasıyla ağabeyi Mümtaz Çavuntçu hakkında polise davacı olunca, küskünlük gerginliğe niçin oldu.

EVİNİN GİRİŞİNİ DEĞİŞTİRDİ

Şikayetin arkasında hakkındaki suçlamalara takipsizlik bahşedilen Mümtaz Çavuntçu, önce kardeşinin evine bakan evinin kapısını kapatıp, başka bir antre yaptı. Ardında da kendisini şikayet eden kardeşine mesajını evinin penceresi ve duvarlarına astığı yazılarla vermeye başladı.

“SAHTEKAR TOPAL ÖRDEK”

Mümtaz Çavuntçu, hakkında mahkemenin verdiği takipsizlik kararı ile birlikte, ‘Adliye ve karakolu yol yapacaksın. Sonra da uzlaştırın bizi etken bey diyeceksin. Yok böylece 5 kuruşa köfte’, ‘Adliye ve polis merkezi gülü’, ‘Şimdi ben kime mektup yazacağımı biliyorum. Bir şey yapar mıyım yapamam mı. Pek yakında’, ‘Zavallı kara kedi’, ‘Zavallı topal ördek. Havlayan it cami duvarına yaslanıp pineklermiş’, Gambazlığı iş edinmiş birey. Zavallı ucube yaratık’, ‘Sahtekar topal ördek penguen’in de aralarında bulunduğu ve ara sıra hakaret de içeren farklı alanlara yönlendirilmiş yazılar yazarak kardeşine mesaj gönderdi.

İki kardeşin duvar yazılarıyla atışması

İki kardeşin duvar yazılarıyla atışması

“BABASININ SAĞLIĞINDA EVE PENCEREDEN GİREN ADAMI HATILIYOR MUSUNUZ”

Ahmet Çavuntçu da ağabeyinin hakkındaki iddialarına yanıt atamak için evinin duvarına, ‘Pavyon erkeği oku’, ‘İnkarcı, palavracı iftiracıya’ başlığını içeren bir yazı astı. Yazıda, ‘Sokak duvarına yazanı tanıyor musunuz ? 1978’te Kıyık tuvaletlerinde kendini vurdurup, beni vurdular diye diye kötüleme atan kişiyi tanıyor musun? Babasının sağlığında eve kapıdan değil, pencereden giren adamı tanıyor musunuz? Yakın zamana dek ramazan ayı ve dini gecelerde alkol içen ateisti tanıyor musun? Babasının kovalarken pabuç giymeden kaçanı tanıyor musun? Çıkar uğruna parti değiştiren veya para uğruna kendini pazarlayan adamı tanıyor musun?’ ifadelerine yer verdi.

İki kardeşin duvar yazılarıyla atışması

MAHKEMELİK OLDULAR

Kardeşlerin evlerinin duvarlarına astıkları yazılarla birbirlerine suçlamaları mahkemelik oldu.

PARA CEZASI VERİLDİ

Ahmet Çavuntçu, ağabeyi Mümtaz Çavuntçu hakkında Edirne 4’üncü Asliye Canice Mahkemesi’nde hakaret davası açtı. Mahkeme, sanığın astığı, ‘Zavallı topal ördek, havlayan it duvarına yaslanıp pineklermiş’ yazısında belirli ifadelerin hakaret içerdiği gerekçesiyle Ahmet Çavuntçu’ya günlüğü 20 liradan toplam 1740 lira para cezası ve 5 sene süreyle denetimli serbestlik tedbirine alt tutulmasına karar verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER