SON DAKİKA

Haber Rizem

Hükümetten, Kılıçdaroğlu’na ilk tepki

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu’nun Almanya’da yayınlanan bir dergiye verdiği röportaja ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hükümetten, Kılıçdaroğlu’na ilk tepki
Bu haber 06 Ağustos 2017 - 11:16 'de eklendi ve 466 views kez görüntülendi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya’da yayınlanan bir dergiye verdiği  röportaja ilişkin, “Bu sözlerin düzeltilmesi lazım. Bu sözler doğru sözler  değildir, gerçeği yansıtmamaktadır. Hele hele Türkiye’de bunu ana muhalefetin  başında olan bir kişinin böyle bir ifadede bulunması doğru değildir. Bu siyaseten  de doğru değildir. Düzelteceğini ümit ediyoruz.” dedi. 
 
Kurtulmuş, Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde düzenlenen Şahinbey  Parkı’nın açılışından önce gazetecilerin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun  Almanya’da yayınlanan bir dergiye verdiği röportaja ilişkin soruları üzerine, Türkiye hakkında uzun süredir olumsuz algı operasyonları yürütüldüğünü  belirterek, bunun, yurt dışında devam ettiğini ifade etti.
 
Bakan Kurtulmuş, “Ne yazık ki bunlarda bu olumsuz algı operasyonunu  bir parçası olarak görülüyor. Türkiye son derece güvenli bir yerdir. Her hangi  bir şekilde Türkiye’yi güvensiz bir ülke olarak tanımlamak büyük bir talihsizlik  ve büyük bir haksızlıktır. Türkiye bunu hak etmiyor. Hele ki Türkiye’nin içinden  bu sözlerin söylenmesi doğru değildir.” diye konuştu. 

‘EN AZ BERLİN, PARİS KADAR GÜVENLİDİR’
 
“Türkiye’nin her şehri İstanbul’u, Antalya’sı, Çanakkale’si en az  Berlin, Paris Londra kadar güvenlidir.” diyen Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle  sürdürdü:
 
“Dolayısıyla Türkiye’nin güvensiz olduğunu ifade etmek yanlıştır,  Türkiye’ye karşı haksızlıktır. Hele hele geçtiğimiz sene 2015, 2016 arasında  çeşitli vesilelerle, özellikle Ruslarla yaşanan kriz dolayısıyla gerilemiş olan  turizmimize karşı yapılmış bir darbedir. Öyle anlarız bunu. Bu sözlerin  düzeltilmesi lazım. Bu sözler doğru sözler değildir, gerçeği yansıtmamaktadır.  Hele hele Türkiye’de bunu ana muhalefetin başında olan bir kişinin böyle bir  ifadede bulunması doğru değildir. Bu siyaseten de doğru değildir. Evet muhalefet  partileri zaman zaman iktidara karşı sözler söyler. Bunları anlayışla karşılarız.  Ama Türkiye’ye karşı yapılan algı operasyonunun bir parçası olmasını asla tasvip  etmek mümkün değil, doğru değil. Düzelteceğini ümit ediyoruz. Türkiye güvenli bir  ülkedir. Herkesin rahatlıkla gelip ziyaret edebileceği, turistik amaçlarla  Türkiye’nin her köşesini dolaşabileceği bir yerdir.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER