SON DAKİKA

Haber Rizem

Hudeyde’de kadınlar için risk büyüyor

Hudeyde’de kadınlar için risk büyüyor
Bu haber 08 Ağustos 2018 - 23:54 'de eklendi ve 194 views kez görüntülendi.

BM Nüfus Fonu’ndan yapılan yazılmış açıklamada, Hudeyde’nin 5 ilçesinde jinekologlara takviye verildiği fakat güvenliğin olmayışı ve nefret edilen şey faktörlerinin, hastaların afiyet hizmetlerine ulaşma çabası önünde engel oluşturduğu belirtildi.

SAĞLIK HİZMETLERİ DURMA NOKTASINDA

“Hudeyde’de artan kuvvet, takriben 90 bin kadını tehdit ediyor.” ifadesine yer verilen açıklamada, bu kadınların 14 bininde gebelikle ilgili acil bakım gerektiren komplikasyon ihtimali olduğu aktarıldı.

Yemen’deki anne ölüm oranlarının yüksekliğine uyarı çekilen açıklamada, ülkede aralıksız savaş ve kriz sebebiyle sağlık hizmetlerine ulaşımın son derece sınırlı olduğu da vurgulandı.

Yemen’de üç yıldan uzun süredir Husiler ile Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon birlikleri kadar desteklenen hükümet güçleri arasında yaşanan çatışmalarda çok sayıda birey yaşamını yitirirken, sağlık durumu ilk kez almak üzere öyle fazla alanda insani kriz yaşanıyor.

HASTALIKLAR ARTIYOR

Ülkede pak suya ulaşımın olmaması, beceriksiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemelerdeki eksiklikler gibi nedenlerden dolayı salgın hastalıklar her geçen gün daha da artıyor.

Yemen hükümet güçleri, Hudeyde kenti ve limanını Husilerden elde etmek için 13 Haziran’da koalisyon güçlerinin desteğiyle operasyon başlatmıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER