Hiç kimse satmıyor! Çünkü fiyatı 30 kat artacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zimbabve’de yaşanan siyasi kaos ve Venezuela’daki temerrüt tartışmalarından sonra 8 bin dolar sınırına kadar yükselen Bitcoin için yatırımcılar daha gidecek çok mesafe olacağına inanıyor. 

CoinTelegraph’ın haberine göre Amerikalı yatırımcılar arasında yapılan araştırmaya göre yatırımcılar Bitcoin 196 bin dolar seviyesine gelene kadar Bitcoin’lerini satmayacak. 

Araştırma, ABD’de 564 Bitcoin yatırımcısı ile yapıldı. Yatırımcılar Bitcoin’in değeri 196 bin 116 dolar olana kadar Bitcoin’lerinden vazgeçmeyeceklerini söyledi. Başka ifade ile yatırımcılar Bitcoin’in şimdiki değerinin 30 katına çıkacağını fiyatlıyor.  

Araştırmaya katılanların yüzde 32’si, Bitcoin’e yatırım yaptıktan sonra ellerinde tuttukları Bitcoin’lerin bir kısmını sattığını belirtirken, yüzde 21’lik kısım da Bitcoin’lerini en az 7 yıl tutmayı planladıklarını gösterdi.  

Bu ayın ortalarında kapasite sorunları ile güncellenmesi beklenen, ancak bu güncellenmenin ertelenmesi ile yükselişine mola veren Bitcoin kaldığı yerden değer kazanmaya devam ediyor. 

Bitcoin bu gece 04:00 itibariyle tarihi zirvesi olan 7 bin 997 doları gördü.