SON DAKİKA

Haber Rizem

Haluk Levent vegan olmama sebebini anlattı

Haluk Levent vegan olmama sebebini anlattı
Bu haber 05 Ağustos 2018 - 10:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rockçı Haluk Levent, “Muhafazakar mısınız?” sorusuna “İnançlı bir adamım” yanıtını verdi ve “Allah’ım bana kurban eti vermiş, bunu değil sayamam, vegan değilim” dedi.

“İNANÇLIYIM”

Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’in sorularını yanıtlayan Levent İnançlı bir adamım diyeyim. Ama bana kimse ibadetimi soramaz. Çünkü bu benim özelim. Bu konuları konuşmayı da anlatmayı da doğru bulmam. İbadetin gizlisi makbuldür. Fakat bana “Vegan mısın?” diye sorarsan cevabını veririm.” diye konuştu.

“ALLAH’IM BANA KURBAN ETİ VERMİŞ”

Bunun üstüne “Vegan mısınız?” sorusu yöneltilen Levent, kurbanın kendisi için ne kadar önemli olduğunu anlattı:

“Hayır, vegan değilim çünkü inançlı bir adamım. İnançlı bir adam olmasaydım vegan olabilirdim. İnançlarımda Allah ’ım bana kurban eti vermiş, Kurban Bayramı vermiş. Bunu değil sayamam.”

“CANLI CANLI KAYNATILAN ISTAKOZU YİYEMEM”

-Aman veganlar duymasın!

“Hiç ayrım etmez, duysunlar. Içten gelmeyebilir kimilerine. Kurban etinin benim var oluşumla beraber geldiğini düşünüyorum. Ben inançlıyım fakat hayvanların kesilme biçimi, örneğin canlı canlı ıstakozun kaynatılması… Ben bunları yapmam. Ben inancıma kadar kesilen kurban etini yerim. Büyük de konuşmayayım, ileride proteini diğer türlü alabilirsek vegan da olabilirim, gelecekte et yemeyebilirim fakat şimdi yiyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER