SON DAKİKA

Haber Rizem

Hacılar, Tanrısal Topraklarda Duygularını Heyecanla Paylaştılar

Hacılar, Tanrısal Topraklarda Duygularını Heyecanla Paylaştılar
Bu haber 11 Eylül 2018 - 16:17 'de eklendi ve 187 views kez görüntülendi.

Hac vazifelerini yerine getiren Sakaryalı hacılar, tanrısal topraklarda bulunmanın tasvir edilemez bir duygu olduğunu Kabe’de tavaf ettikleri esnada dile getirdiler.

Hac ibadetini yerine getiren Sakaryalı hacıların evlerine dönüş için hazırlıkları başladı. Tanrısal görevlerini yerine getiren Akyazılı hacılar evlerine dönüş için hazırlığa başladı. Kafile Grup hocaları Yağbasan Köyü İmam Hatibi İdris Gök nezaretinde veda tavafı yapan hacılar, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) kabri Ravza-i Mutahhara ve Mescid-i Nebevi ile çoğu tanrısal mekanın bulunduğu Medine’yi ziyaret ettikten sonradan memlekete dönecekler. Sakaryalı hacılar, kutsal topraklarda bulunmanın tasvir edilemez bir duygu olduğunu Kabe’nin etrafında tavaf ettikleri esnada dile getirdiler.

Akyazı kafilesinden olan Melahat Aktaş, hac için 10 sene beklediklerini söyleyerek, “2008’den beri yazılıyız bu yıl Allah nasip etti, yedeklerden çıktı. İbadetlerimizi hoş bir şekilde yaparak hacı olduk. Herkese inşallah Allah nasip eder buraları. Çocuklarımız, torunlarımız hepsi görsün. Fazla güzel kutsal topraklar anlatılmaz, ama yaşanır. Hemen de üzülüyoruz bundan böyle döneceğiz diye. Yani duygularımız çok karışık” dedi.

Haccın bütün Müslümanlara nasip olmasını dileyen İlhan Aktaş, “Haccı anlatmak ile olmaz, yaşamak gerekli. Allah tüm Müslümanlara nasip etsin. Cümbür Cemaat yaşasın görsün. Tanrısal topraklarda görevlerimizi yaptık hacı olduk” diye konuşurken, Ebubekir Şimşek ise, “Duygularım açıklama edemeyeceğim dek güzel. Cenab-ı Allah buraları bize nasip etti. Gönlünde olanlara da Allah nasip etsin” biçiminde konuştu.

Cafi Ayvacıoğlu da tanrısal topraklarda yaşadığı duyguların ama yaşanıldıktan daha sonra anlatabileceğini belirterek, “Allah nasip etti hacca geldik. Hac görevimizi ifa ediyoruz. Kutsal topraklarda yaşadığımız duygular yaşanır, anlatılmaz. Fakat yaşandığı süre anlatılabilir. Buraya gelemeyenlere Allah nasip etsin gelebilmeyi. Genç yaşta gelmeyi tavsiye ederim” ifadelerini kullandı. – SAKARYA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER