SON DAKİKA

Haber Rizem

Güvenmek Zaferin Yarısıdır’

Güvenmek Zaferin Yarısıdır’
Bu haber 09 Eylül 2018 - 2:45 'de eklendi ve 157 views kez görüntülendi.

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Az Kalsın bölgede kıskandıracak bir noktaya geldik. Bundan dolayı çoğu kişi ve kurumun hedefi haline geldik. Bu halk geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da bunların üstesinden gelme gücüne ve kudretine sahiptir. Inanmak zaferin yarısıdır.” dedi.

Dönmez, Bilecik’in Söğüt ilçesinde düzenlenen “737’nci Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Kutlama ve Yörük Şenlikleri” kapsamındaki “Geleneksel Şifalı Pilav Kazanı Kapak Açma” programına katıldı.

daha sonra bir Yörük çadırında Yörük derneklerinin temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Dönmez, burada yaptığı konuşmada, Söğüt’te olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Dönmez, bu coğrafyanın bir evladı olarak, çocukluktan bu zamana değin geleneği devam ettirdiklerini belirterek, “Özellikle son yıllarda bu etkinliklerin çeşitlenmesi, olayı yalnızca bir randevulaşma noktası olmanın ötesinde yörenin ve ulusun sorunlarının tartışıldığı, çözüm arandığı bir platform haline getirilme niyeti ve düşüncesi son derece yerindedir.” diye konuştu.

Bu konuda Bakanlık ve hükümet olarak kendilerine düşeni yapacaklarını vurgulayan Fatih Dönmez, şöyle devam etti:

“Malazgirt’te Sultan Alparslan’ın Anadolu’ya girişini, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her tarafta yad ettik. 1071 orası, 1299 Söğüt, 1453 İstanbul, bu tarihler coğrafyamızda birer kilometre taşı. İnşallah bu kilometre taşlarını 2023’te Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bir faz öteye geçirmek istiyoruz. Hepimizin bildiği gibi Türkiye’nin kalkınması noktasında son yıllarda büyük bir uğraş ve çaba içerisindeyiz. Neredeyse bölgede kıskandıracak bir noktaya geldik. Bundan nedeniyle çoğu birey ve kurumun hedefi haline geldik. Bu halk geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da bunların üstesinden gelme gücüne ve kudretine sahiptir. Inanmak zaferin yarısıdır.”

Konuşmanın peşinde Dönmez, 40 yıldır etkinliklere katılan Şanlıurfa Suruç İlçesi Karakeçili Köyleri Derneğinin çadırını ziyaret etti, yatalak hasta olduğu halde şenliklere katılan 80 yaşındaki dernek başkanı Cindi Yıldız ile sohbet etti.

Bakan Dönmez’e, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı ve bazı partililer de eşlik etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER