Golf Turnuvasında Tek Atışta Topu Deliğe Sokacak Oyuncu, 1 Kilo Altın Kazanacak

Golf Turnuvasında Tek Atışta Topu Deliğe Sokacak Oyuncu, 1 Kilo Altın Kazanacak
Golf Turnuvasında Tek Atışta Topu Deliğe Sokacak Oyuncu, 1 Kilo Altın Kazanacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya’nın Serik ilçesinde bu sene üçüncüsü düzenlenen Maxx Royal Cup’un finali yarın başlayacak. Turnuvanın ikinci gününde sekizinci çukurda tek atışta hedefi bulan oyuncu 1 kilogram altın kazanacak. Turnuva öncesinde bugün Nations Cup organizasyonunda 34 ekip ülkeleri namına sahaya çıktı.

Dünyadaki manâlı acemi golf organizasyonlarından biri olarak gösterilen ve bu sene üçüncüsü yapılacak Maxx Royal Cup’un finali 7-8 Aralık’ta Serik’e ast Belek turizm merkezindeki Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü’nde gerçekleştirilecek. Yıl içinde gerçekleşen 20 turnuvanın şampiyonları büyük finalin galibi almak için sahaya çıkacak. Turnuvanın ikinci günü sekizinci çukurda tek atışta hedefi bulan (hole in one) oyuncu 1 kilogram altın kazanacak.

24 Şubat’ta Güney Afrika’nın Cape Town kentindeki Pearl Valley Golf Kulübü’nde başlayan serinin 20. turnuvası ve sözde finali 21-25 Kasım tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Korineum Golf Kulübü’nde yapıldı.

116 OYUNCU YARIŞACAK

Maxx Royal Cup Finali ile benzer tarihlerde düzenlenecek Maxx Royal Guests Cup’ta da 21 ülkeden 116 oyuncu sahaya çıkacak. Hamburg ve Almanya Ulusal Takımı’nın meşhur futbolcularından Manfred Kaltz ile Arsenal ve Avusturya Ulusal Takımı’nın eski kalecisi Alex Manninger de geçen yıl olduğu gibi Guests Cup’ta oynayacak.

Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü Müdürü Cahit Şahin, 2016 yılında düzenlemeye başladıkları Maxx Royal Cup’ın prestijli bir marka haline geldiğini söyledi. Golf sezonunun asgari olduğu dönemde 21 farklı ülkeden oyuncuların Maxx Royal Cup organizasyonları için Antalya’ya geldiğini gösteren Şahin, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hedeflediği kaliteli turist tanımına uyan golfçüleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

21 ÜLKE NATIONS CUP’TA SAHADA OLACAK

Öteki yanlamasına Maxx Royal Cup öncesi düzenlenen Nations Cup organizasyonunda 34 ekip ülkeleri namına sahaya çıktı. Turnuvada Türkiye’nin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Almanya, Estonya, İngiltere, Ukrayna, Rusya, Romanya, İsrail, Belçika, Polonya, Hollanda, İtalya, Hırvatistan, Lüksemburg, İrlanda, Finlandiya, Avusturya, Güney Afrika, Çekya ve Arnavutluk’tan oyuncular yer aldı.