SON DAKİKA

Haber Rizem

Genel Merkezin Çağrısı Sonrası İYİ Parti’de Ilk İstifa İzmir’den Geldi

Genel Merkezin Çağrısı Sonrası İYİ Parti’de Ilk İstifa İzmir’den Geldi
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 9:38 'de eklendi ve 122 views kez görüntülendi.

İYİ Parti’de taşra teşkilatlarında yapılacak revizyon için tüm il başkanları ve yönetimlerinin istifası istendi. İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ağırbaş ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Uçma görevlerinden ve partilerinden istifa etti.

İYİ PARTİ, REVİZYONU HIZLANDIRMAK İÇİN İL BAŞKANLARINI İSTİFAYA ÇAĞIRDI

Edinilen bilgiye göre, İYİ Parti Başkanlık Divanı, bugün Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Toplantıda, partinin taşra teşkilatlarındaki revizyon çalışmalarına imkan belirlemek ve yapılacak çalışmaları hızlandırmak nedeniyle tüm il başkanlarının yönetimleriyle beraber istifa etmeleri yönünde öğüt kararı alındı.

KORAY AYDIN, YAZILI BİR BILDIRI YAYINLADI

Laf konusu karar, Teşkilat İşlerinden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı Koray Okumuş imzalı bir yazıyla il başkanlıklarına iletildi.

Yazıda, “Daha yeni başlıyoruz” sloganıyla 12 Ağustos’ta gerçekleştirilen 2. Olağanüstü Kurultay’da partinin genel merkez organlarının yeniden seçildiği hatırlatılarak, bu kapsamda ilk hedef olarak, yaklaşan yerel seçimlere dönük çalışmaların hızlandırılmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

“İYİ PARTİ AİLESİNİ DAHA DA BÜYÜTMEK PARTİMİZ AÇISINDAN BÜYÜK TARTI TAŞIYOR”

Bilhassa 24 Haziran seçimleri ve sonraki sürecin İYİ Parti açısından büyük bir imtihan olduğu, bu dönemde kriz testlerinin başarıyla geçildiği ifade edilen yazıda, şunlar kaydedildi:

“Kuruluşundan bugüne karşılaştığı sorunları başarıyla çözen ve engelleri aşan teşkilatlarımızda süre içinde deneyimli bir çekirdek kadro teşekkül etmiştir. Bu kazanımın yanı sıra özellikle seçimlerde başarılı çalışmalarıyla temayüz eden çok sayıda partili arkadaşımızı da yönetim kademelerine dahil etmek partimize büyük şiddet ve ivme kazandıracaktır. öte taraftan lokal seçimlerde aday olacak her kademeden teşkilat yöneticilerine imkan ve fırsat belirlemek, bu nedenle yerel tercih sürecinde teşkilatlardaki boşalmaların önlemek ve nihayet yeni katılımlarla İYİ Parti ailesini daha da büyütmek partimiz açısından büyük siklet taşımaktadır.”

İZMİR İL BAŞKAN YARDIMCISI İSTİFA ETTİ

İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ağırbaş ve İl Idare Heyeti Üyesi Serkan Uçma görevlerinden ve partilerinden istifa etti.

Ağırbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen sene CHP’den istifa ederek İYİ Partiye katıldığını anımsatarak dün itibarıyla partisinin il idare kurulunda ödev yapan Serkan Uçma ile istifa kararı aldıklarını söyledi.

“OY OLARAK BEKLENTİMİZİN ALTINDA KALDI”

İstifalarını noter yoluyla parti genel merkezine gönderdiklerini aktaran Ağırbaş “Benim beklentilerimi karşılayamadı. Partinin bari başlıca muhalefet olmasını bekliyordum ama baht değilmiş diyelim. Oy olarak da beklentilerimizin altında kaldı. Bizim de hatalarımız var. Benim istifamın genel merkezin istediği istifalarla bir ilgisi değil, ben keza görevimden keza de partimden istifa ediyorum.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER