SON DAKİKA

Haber Rizem

Garanti Bankası, 2015’te İflas Eden Şeker Piliç Fabrikasının Yeni Sahibi Oldu

Garanti Bankası, 2015’te İflas Eden Şeker Piliç Fabrikasının Yeni Sahibi Oldu
Bu haber 05 Eylül 2018 - 9:18 'de eklendi ve 50 views kez görüntülendi.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde, mahkemenin 2015 yılında iflasına karar verdiği Şeker Piliç fabrikasının 1625 parselde yer alan mezbaha ve idare binası, ipotek alacağına karşılık Garanti Bankası A.Ş.’nin oldu.

FABRİKA 30 MİLYON LİRA BEDELLİ SATIŞA ÇIKARILDI

Türkiye’nin en büyük beyaz et üreticilerinden olan Şeker Piliç’in, 2015 yılında iflasına karar verildi. İflas ardından Bandırma’daki fabrika, 30 milyon lira bedelle satılığa çıkarıldı. Daha önce yapılan 2 satışta da fabrika için müşteri çıkmadı.

MEZBAHA VE YÖNETICILIK BİNASI GARANTİ BANKASININ OLDU

Bandırma 1’inci İflas Müdürlüğü, bu kere tesisi mezbaha ve idare binasının bulunduğu bölge ile kalan 53 bin 18 metrekarelik arsa vasfındaki taşınmazı ayrı ayrı satışa çıkardı. Bugün 1’inci İcra Dairesi mezat salonunda yapılan ihaleye sadece ipotek alacaklısı olan Garanti Bankası A.Ş. katıldı. Toplam 34 bin 731 metrekare alana sahip kesimhane ve yöneticilik binası 18 milyon 72 bin 165 liradan satışa çıkarıldı. Garanti Bankası, başlangıç fiyatı olarak 9 milyon 750 bin lira fiyat verdi. Diğer fiyat teklifi olmayınca, mezbaha ve yöneticilik binası ipotek bedeli karşılığında Garanti Bankasının oldu. 4’üncü kere satışa çıkarılan ve 14 milyon 338 bin 666 lira layık biçilen 53 bin 18 metrekarelik arsaya ise müşteri çıkmadı ve satış düştü.

“IŞÇI ARKADAŞLARIMIZA MÜJDELİ BİR HABER VEREMEYECEĞİZ”

Şeker Piliç tasfiye memuru Av. Volkan Gözükara, Garanti Bankası’nın ipotek alacağına karşılık taşınmazı aldığını belirterek, bu satıştan herhangi bir ödenti alınmadığını ve bu nedenle işçilere ödeme yapılamayacağını aktardı. Gözükara, “Bugün Şeker Piliç’in iki parselden oluşan fabrikalarının 3’ncü ihalesi vardı. Maalesef tekrar satışta başarılı olamadık. İki parselden biri Garanti Bankası’na alacağına mahsuben satıldı.1625 parseldeki eski kesimhane ve yönetimle ilgili bina bölümü ipotek alacaklısı olan Garanti Bankası’na 9 milyon 750 bin lira bedelle ihale edildi. Bu satıştan masaya kalan bir layık maalesef olmayacak. Diğer parselimiz 1572 yeni kesim hane bulunan parselimize maalesef tip bulamadık. Satmak düştü. Emekçi arkadaşlarımıza satışı yapamadığımız için maalesef müjdeli bir haber veremeyeceğiz. Önümüzdeki süreçlerde satışlarımız devam edecek, yine satmaya devam edeceğiz”dedi.

Gözükara, her yerde değer takdiri alınarak satışların icra üzerinden devam edeceğini söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER