Fikret Orman: Kulüpler Oy Birliği İle Metnin Ardından

Fikret Orman: Kulüpler Oy Birliği İle Metnin Ardından
Fikret Orman: Kulüpler Oy Birliği İle Metnin Ardından
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, birliğin düzenlediği toplantının sona ermesinin peşinde son dönemde Galatasaray ile yaşanan sıkıntıya ilişkin önemli ifadeler kullandı.

Orman, daha önce yayımladıkları bildiriye ilişkin, oy birliğiyle metnin arkasından olduklarını vurgularken, “Galatasaray, Kulüpler Birliği ’nin çok önemli üyelerinden biridir. Bu yanlış anlaşılmaya bir son verecekleri görüşündeyim, Biz oy birliği ile yapılan açıklamanın arkasındayız. Tüm kulüpler, oy birliğiyle yapılan bildirinin ardındaki olduğunu belirtti. Bugün böyle olur, Galatasaray yarınki toplantıya katılır, bu şart çok büyütülecek bir şey değil.” ifadelerini kullandı.

Hiçbir takımın Galatasaray’a karşı olmadığını kaydeden Orman “Büyük hatalar yapılan karşılaşmalar olmuştur. Her karşılaşmanın ardındaki cezalandırmaya dönersek, bu Türk hakemliğine hasar verir.” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Orman, kulüplerden metin için imza istemediklerini belirtirken “Kulüpler Birliği toplantılarında bir imza olur. Biz hiçbir kulüpten imza istemedik ama altına imza atılmış olsun. 17 kulüp bu konuda mutabıktır zaten. Kimsenin Galatasaray ’ın karşısında olma niyeti de yoktur, haddi de yoktur.” biçiminde konuştu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.