SON DAKİKA

Haber Rizem

Fetullahçı teröristler hesap veriyor

Fetullahçı teröristler hesap veriyor
Bu haber 03 Eylül 2018 - 7:09 'de eklendi ve 170 views kez görüntülendi.

Darbe girişiminin gerisinde yurt genelinde cumhuriyet başsavcılıklarınca başlatılan soruşturmalar kararlılıkla devam ederken açılan davalardaki yargılamalar da sürüyor.

27 İLDE 88 DAVA

Eylül ayında 27 ilde sanık sayılarıyla öne çıkan 88 dava görülecek, davalarda 3 bin 625 davalı yargılanacak.

Darbe girişimine ilişkin sanık sayılarıyla öne çıkan 7 ilde 14, FETÖ/PDY’ye yönelik 27 ilde 74 dava bulunuyor.

Darbe teşebbüsüyle ilgili davalarda bin 685, FETÖ/PDY’ye yönelik davalarda ise bin 940 davalı etken karşısına çıkacak.

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince, darbe girişimi sırasında Mamak’taki 4. Kolordu ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı personelinin eylemlerine ilişkin 268 sanığın yargılanmasına 5 Eylül’de devam edilecek.

CHP’Lİ EREN ERDEM’İN FETÖ’YE YARDIM DAVASI

Aynı gün Uşak’ta kapatılan Süre gazetesinin eski başyazarı Ali Ünal’ın yargılandığı dava ile Ankara’da Akıncı Üssü davasından dosyaları ayrılan 6 eski SAT mensubunun yargılandığı dava, eski Paris askeri ataşesi Muhakkak Ali Ulaş’ın yargılandığı FETÖ davası, darbe girişimi esnasında komuta merkezi olarak kullanıldığı belirlenen Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 469 sanıklı dava, Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin 224 sanıklı “çatı” davası, KHK ile kapatılan YARSAV ’ın eski başkanı Murat Arslan ’ın FETÖ üyeliğinden yargılandığı dava, firari FETÖ imamı Adil Öksüz’ün hür bırakılmasıyla ilgili 27 sanığın yargılandığı dava, eski CHP milletvekili Eren Erdem’in FETÖ’ye yardım davası görülecek.

KASET KUMPASI

Eylül ayında eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile eski MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayımlanmasıyla ilgili, aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in de bulunduğu 171 kişinin yargılandığı dava, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’ndaki eylemlerle ilgili arasında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor’un da olduğu 521 sanığın yargılandığı dava Ankara’da, askeri liselere antre sınavlarında usulsüzlük yapılmasına ilişkin eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in de aralarında bulunduğu biri kaçak 5 sanığın yargılandığı dava da Kayseri’de görülmeye devam edilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER