SON DAKİKA

Haber Rizem

Evsiz adamın parasını çalan çifte dava

Evsiz adamın parasını çalan çifte dava
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 12:50 'de eklendi ve 40 views kez görüntülendi.

Johnny Bobbitt adlı evsiz gazi, geçen yıl arabasının benzini bittiği için yolda kalan Kate McClure’a cebindeki son 20 dolarla yakıt almış, arkasından McClure ve erkek arkadaşı Mark D’Amico, evsiz Bobbitt için destek kampanyası başlatmıştı.

Johnny Bobbitt “üçkâğıt ve entrika” suçlamalarıyla çifti salı günü, Philadelphia eyaletinde mahkemeye verdi.

DOLANDIRICILIK SUÇUNDAN DAVA

35 yaşındaki Bobbitt’in avukatları, çifti “başka türlü karşılayamacakları yaşam tarzına kaynak oluşturmak için” internette Bobbitt namına takviye kampanyası başlatmakla suçluyor.

Bobbitt basına yaptığı açıklamada 28 yaşındaki McClure ile 39 yaşındaki sevgilisi D’Amico’nun parayla Las Vegas ve Florida’da tatil yaptığını ve BMW marka bir otomobil satın aldıklarını söylemişti.

Yerel medya D’Amico’nu marangoz olduğunu, McClure’un ise New Jersey Ulaştırma Departmanı’nda resepsiyonist olarak çalıştığını yazdı.

HEDEFİ 10 BİN DOLAR TOPLAMAKTI

McClure’un hedefi, Bobbitt’e iyiliğine karşılık olarak 10 bin dolar toplamaktı. Oysa hikaye, Washington Post dahil milli gazetelerde haber olup tüm ülkeye yayılınca kampanyaya ilgi arttı.

TOPLANAN PARA TAHİMNLERİN ÜZERINE OLUNCA, İŞİN RENGİ DEĞİŞTİ

İnternet üzerinden başlatılan kampanyada, 14 binden pozitif kişiden yaklaşık 400 bin dolar destek toplandı.

Toplanan paranın tahminlerin fazla üzerinde olmasıyla işin rengi değişti. ​Çift destekte bulunanlara, paranın Bobbitt namına açılan iki vakfa yatırılacağını, bir kısmıyla da Bobbitt’in parayı yönetmesine destek edecek olan avukat ve danışmana ödeme yapılacağını duyurdu.

Toplanan paralarla Bobbitt’e bir ev ve 1995 model bir pikap alınması da planlanıyordu. Ama çift evsiz adama bunun yerine bir karavan aldı. Ruhsatı kendi adlarına yapan çift arabulucu da D’Amico’nun ailesinin arazisine park etti.

PARANIN BİR KISMIYLA KUMAR OYNADILAR

Bobbitt çiftin daha sonra bu karavanı da sattığını, paranın bir kısmıyla kumar oynadıklarını ve ona takviye parasına dair kayıtları vermeyi reddettiklerini bahis etti.

Çift ise Bobbitt’i verdikleri parayı uyuşturucuya harcamakla suçluyor. NBC’ye konuşan D’Amico, Bobbitt’in 13 gün içinde uyuşturucuya 25 bin dolar harcadığını iddia etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER