SON DAKİKA

Haber Rizem

Eşsiz bir nikah için hayal gibi 5 rota

Eşsiz bir nikah için hayal gibi 5 rota
Bu haber 08 Ağustos 2018 - 11:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Selen KALDIRIM/ email protected

‘ ’Düğünü nerede yapıyorsunuz? ’ ’ sorusuna yerel salonlardan veya Beykoz kırlarından daha ilham verici bir noktada “yapıyorum” demek mi istiyorsunuz? Gezi etmeyi seven çiftler için, uzakta bir yerde bir nikah yapma fikri daima gündemdedir ve bu fikrin emrinde bütün dünya ile, benzersiz bir düğün için seçenekleriniz uçsuz bucaksız…

İster bir sarayda, ister bir buzulda, ister su aşağı evlenmek iste, ‘ ’benim düğünüm halayla bitemez ’ ’ diyorsan senin için sınırları azıcık zorladık.  Gerçek Dışı bile güzel olan 5 nikah rotası kaleme aldık. Yurt dışarıya yerine getirmek zorunda değilsin; en azından konsept bir nikah için sıra dışı fikirlere sahip olursun.

PORTEKİZ SİNTRA SARAYI

Dürüst amaç düğün mekanı tercih etmek, düğün planlamanızın en çok vakit harcayan kısmıdır. Gel gelelim siz Portekiz saraylarına layıksınız. Bakınız Sintra Pena Sarayı. Sarayın yemyeşil tepeleri, çok eskiden Portekizli aristokratlar için popüler bir sığınaktı ve bugün sizin düğününüz için kendini kiralıyor. Geniş bir parkla kenarlı,  Mağribi ve Hint mimari özelliklerine sahip ultra romantik bir villa olan Pena Sarayı’nda önce bir ‘evet ’ dersiniz. Arkasından Sintra ’nın görkemli bahçelerinde İnstagram’ı patlatacağınız düğün fotoğrafları çekilirsiniz. 16. yüzyıldan kalma bir şapel ve atmosferik bir bahçenin yer aldığı Penha Longa Resort’ta günün yorgunluğunu atıp, sultanlara yaraşır bir balayı yaparsınız. ‘ ’Natürel kolaydı ’ ’ diyorsunuz lakin insan bir kere evleniyor yahu…

Benzersiz bir düğün için hayal gibi 5 rota

COZUME MEKSİKA SUALTI

Hayalinizdeki tatil fikri; renkli mercan ve tropikal balıklara dalmaktan daha iyi bir yer değilse, neden balayı ve düğünü benzer yerde aradan çıkarıp bu şekilde evlenmiyorsunuz? Deniz kenarında evleniliyor da, su aşağı niçin evlenilmesin? Meksika’nın en iyi dalış yerlerinden biri San Miguel de Cozumel’de bulunan ve her şey dahil erişkin bir tesis olan Secrets Aura Cozumel’de yediğin önünde yemediğin arkanda. Daha önce çok gördük su aşağı evlenen. Sizde sevdiğiniz bir kadro konuk ile suya dalın, mavilikler içinde evet deyin. Tesisin Sualtı Düğün Paketleri var. Kişi sayısı ve organizasyona kadar değişiyor. 10 kişiyi suyun altına sokmak çok kuvvet olmasa lüzum. Sualtı konsepti için Meksika’ya gitmeseniz de olur; Türkiye’de de bu stil düğünler yapılıyor. Sanırım çok uçtuk? O vakit serin bir düğün için buzullara gidelim.

Benzersiz bir düğün için hayal gibi 5 rota

JUNEAU ALASKA BUZULLARI

Bütün tatilinizi 30 derecelik hava koşullarına sahip destinasyonlarda geçirmeniz hoş olurdu tabii. Peki siz sıcak bir kır düğününe meydan okuyup misafirlere kar olup yağmaya ne dersiniz? Eğer öyleyse, bir buzulda evlenmeyi düşünün; melesa Alaska Juneau’da. Alaska Düğünleri , Juneau’dan Mendenhall’a, Herbert’e veya başka bir lokal buzuldan helikopterle uçacak ve burada eşinize, açık bir dağ ve buz katedralinde ‘evet ’ diye bağıracaksınız. Juneau’ya geri döndüğünüzde, balayınızı, her odanın kendine özgü bir çekiciliğe sahip olduğu buzul evlerde yada kaprisli Best Western Grandma’nın Feather Bed’de geçirme fikrini en azından bir düş edin.

Nikah fotoğraflarınız balinalarla, kızak köpekleriyle olacak. Düğünde çığır açacaksınız.

Benzersiz bir düğün için hayal gibi 5 rota

SAN FRANCİSCO ÇATI KATI

Çok masraflı hayaller kurduk azıcık daha muhtemel fikirlerden bahsedelim. Örneğin yükselen gökdelenlerin manzarasında, Loews Regency San Francisco’nun 40. Katına ne dersin? Burada, misafirleriniz ile şehrin, körfezin ve Golden Gate Köprüsü’nün kuşbakışı manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz açık hava Sky Deck’i bulacaksınız. Teras kat düğünü denen konseptinizde kayda değer olan manzara. Bu stil düğünler fazla sık seçim ediliyor fakat fark yaratacağınız kısım ayaklarınızın altına serdiğiniz yerin San Francisco olması…

Benzersiz bir düğün için hayal gibi 5 rota

KOH SAMUİ, GELENEKSEL TAYLAND EVİ

Evliliğinizin egzotik bir havada yapılmasını istiyorsanız, Ko Samui’de aile göre işletilen lüks bir tatil yeri olan Tongsai Körfezi’de, eşiniz için geleneksel bir Tayland düğününü planlamayı düşünün. Taylandlı müzisyenler eşliğinde düğün dansı yapacak ve töreniniz ‘dilerseniz ’ geleneksel uzun davul geçit töreni ile şenlenecek. Azıcık daha aşina bir şey ister misin? Otel hem Batı tarzı bir tören de düzenleyebilir. Bu adamakıllı senin seçimin.

Yakınlarda yer alan Ko Samui, bununla birlikte şnorkelle dalış yapabileceğiniz, şelaleye çıkabileceğiniz ve Gizli Buda Bahçesi’ni ziyaret edebileceğiniz popüler bir sahil beldesi. Bu düğüne eşlik edecek çatlak arkadaşların varsa hiç durma.

Benzersiz bir düğün için hayal gibi 5 rota

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER