SON DAKİKA

Haber Rizem

Endonezya’daki depremde bilanço ağırlaşıyor

Endonezya’daki depremde bilanço ağırlaşıyor
Bu haber 06 Ağustos 2018 - 9:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Endonezya’nın Lombok Adası’nda meydana gelen 7 şiddetindeki depremin bilançosu ağırlaşıyor. Yetkililer arama kurtarma çalışmalarını adada artırdı.

YERİN 10 KİLOMETRE ALTINDA MEYDANA GELDİ

Sahilleri ve yürüyüş parkurlarıyla meşhur olan adada depremden sonradan tsunami uyarısı yapılmıştı, oysa sonradan bu uyarı geri çekildi.

DEPREMİ BALİ ADASI’NDA HİSSEDENLER KENDİNİ DIŞARI ATTI

Amerikan Jeolojik Araştırma Kurumu, depremin merkez üssünün adanın kuzeyi ve yerin 10 kilometre aşağı meydana geldiğini açıkladı. 7 şiddetindeki deprem Bali Adası’nda bile hissedildi.

Endonezya'daki depremde bilanço ağırlaşıyor

82 KIŞI YAŞAMINI YİTİRDİ

Meydana gelen bu büyük depremin peşinde 82 kişi yaşamını yitirdi ve çoğu zarar görmüş var. Yetkililer bu sayının artmasından endişe duyuyor.

ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANDI

Yer Sarsıntısı sonrası evlerden kopan parçalar sokaklara yayıldı. Binlerce bina zarar görürken, elektrik kesintileri yaşandı.

Endonezya'daki depremde bilanço ağırlaşıyor

ADADAN KAÇIŞ BAŞLADI

Adada yaşayanlar kendini dışarı atarak geceyi dışarda geçirdi. Ada sakinleri sabahleyin saatlerinde adayı terk etmek için birbiriyle yarmaya başladı. Bu anları ise bir polis memuru fotoğrafladı.

Endonezya'daki depremde bilanço ağırlaşıyor

HASTANEYE SEVK EDİLENLERİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Endonezyalı yetkililer, Lombok’un kenti Mataram’da çürük malzemelerle inşa edilen fazla sayıda binanın zarar gördüğünü belirtti.  Mataram’ın bazı kesimlerinde elektrikler kesildi. Hastaneye sevk edilenlerin tedavisi sürüyor.

Endonezya'daki depremde bilanço ağırlaşıyor

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER