SON DAKİKA

Haber Rizem

En seri akarsu içme yarışmasını Türkiye kazandı

En seri akarsu içme yarışmasını Türkiye kazandı
Bu haber 07 Ağustos 2018 - 17:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fındıklı ilçesinde gerçekleştirilen Milletlerarası Tulum ve Müzik Festivali’ne  Rize, Ankara ve İstanbul’dan gelen ahali dansları topluluklarının yanı sıra Rusya, Ukrayna, İran, Azerbaycan, Gürcistan, Osetya ve Çeçenistan’dan gelen takriben 450 dansçı da katıldı. Burada halk müziği dansları toplulukları, tek tek sahne alarak bölgelerine ve ülkelerine ait halk müziği oyunlarını sahneledi.

8 ÜLKE KATILDI

Gösterilerin ardındaki en süratli dere içme yarışması yapıldı. Türkiye, Rusya, Ukrayna, İran, Azerbaycan, Gürcistan, Osetya ve Çeçenistan’dan gelen gurupları temsilen birer yarışan 2 dakikada boyunca önlerindeki 5 bardak sıcak çayı içmeye çalıştı.

2 DAKİKADA 4 KADEH NEHIR

Eğlenceli anların yaşandığı ve renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışmayı, 2 dakikada 4 kadeh sıcak çayı içen Rizeli Oğuzhan Çalapkulu kazandı.

Günde takriben bir demlik nehir içtiğini belirten Çalapkulu’na, karnaval komitesi göre birincilik kupası verildi. Çalapkulu, kupayı takım arkadaşları ile birlikte kaldırdı. Bir hafta sürecek olan festival, şehir merkezinde düzenlenecek gösterilerle sona erecek.

En hızlı dere içme yarışmasını Türkiye kazandı

En hızlı çay içme yarışmasını Türkiye kazandı

En hızlı çay içme yarışmasını Türkiye kazandı

En hızlı çay içme yarışmasını Türkiye kazandı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER