SON DAKİKA

Haber Rizem

Dünyanın En Zenginlerinin Kazancı Açıklandı! Amazon’un Kurucusu Saniyede Bin 250 Dolar Kazanıyor

Dünyanın En Zenginlerinin Kazancı Açıklandı! Amazon’un Kurucusu Saniyede Bin 250 Dolar Kazanıyor
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 8:39 'de eklendi ve 80 views kez görüntülendi.

Forbes verilerine göre yapılan araştırmada geçen yılın en çok gelir elde eden kişilerinin saatlik kazançları dudak uçuklattı. Listenin tepesinde saatte takriben 4.5 milyon dolar şampiyon Amazon’un CEO’su Jeff Bezos var.

DÜNYANIN EN ZENGİNLERİNİN SAATTE NE DEK KAZANDIKLARI AÇIKLANDI

Business Insider’ın her yıl mart ayında yayımlanan Forbes’un en zenginler listesinin 2017 ve 2018 versiyonları arasındaki fark çıkarılıp bir yıldaki saat sayısı olan 8 bin 760 ile bölünerek yapılan hesaba göre ortaya çıkan verilerde ilginç sonuçlar var.

BİRİNCİ SIRADA 4,5 MİLYON DOLAR İLE AMAZON’UN CEO’SU VAR

Amazon’un kurucusu ve CEO’su olan dünyanın en varlıklı kişisi Jeff Bezos, saatte yaklaşık 4.5 milyon dolar kazanıyor. Bu layık, Amazon’da ortalama takvim maaş olan 28 bin 500 dolardan 157 kat daha artı.

TEKNOLOJİ MİLYARDERİ GERİDE KALDI

Saatte 1 milyon dolar ve üzeri geliri olanlar arasında Bezos’u peşine düşüp takip eden ikili ise Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve Wal Mart’ın sahibi olan Walton ailesinden Alice Walton.

Elon Musk, Jack Dorsey, Meg Whitman gibi teknoloji dünyasının milyarderleri arasında bulunan fakat en zenginler sıralamasında Bill Gates, Carlos Slim, Amancio Ortega, Koch Biraderler’in epeyce arkasından bulunan isimler ise geçen yıl en çok kazananlar aralarında.

LİSTEDE ÜNLÜLER DE VAR

Ünlüler listesinde ise George Clooney saatte kazandığı 27,283 dolar ile zirveden. Sıfırdan milyoner olan en genç Amerikalı olan Kylie Jenner ise 19 bin dolar ile Clooney’in peşinde geliyor.

Ellen DeGeneres, LeBron James, Taylor Swift ve Beyoncé ise listede saattlik dört basamaklı geliri olan öteki ünlüler aralarında.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER