SON DAKİKA

Haber Rizem

Doğa harikası Yerköprü Şelalesi ’ne ziyaretçi akını

Doğa harikası Yerköprü Şelalesi ’ne ziyaretçi akını
Bu haber 03 Ağustos 2018 - 14:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlçeye emrindeki Evren Mahallesi ’nde 2015 yılında asma köprü ve çevre düzenlemesi yapılan Yerköprü Şelalesi doğayla içi içe tatil yapmak isteyenlere vadiden akan duru ve berrak suyuyla güzel bir görünümle alkış kazanıyor.

Uzmanların yaptığı araştırmaya tarafından, 110 milyon sene önce kretose ihtiyar kireçtaşlarının faydalanması sonucunda çok dar bir kaynak suyun varlığıyla ortaya çıktı. Yaklaşık 30 metre yükseklikten akan şelalenin, kendisini yaratıcı 200 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde ve tabanı göl olan su tünelinin içerisindeyse doğallığı bozulmamış sarkıt ve zengin bitkiler yer alıyor.

“AİLEMLE HOŞ VAKIT GEÇİRDİK”

Mut ’a 35 kilometre uzaklıktaki Yerköprü Şelalesini gezmeye gelen ziyaretçilerden Mustafa Yıldız, “Emekli bir vatandaşım. Özellikle doğa harikası olan yerleri gezmeyi severim. Birincil kere Yerköprü Şelalesini gezmeye geldim. pek yer gezdim ama bu dek hoş bir doğa harikasıyla karşılaşmadım. Her yıl gelmeyi düşünüyorum. Ailemle hoş bir gün geçirdik.” dedi.

Doğa harikası Yerköprü Şelalesi ’ne ziyaretçi akını

FİYATLAR KESIN OLDU

Yerköprü Şelalesine giriş ücreti olarak kişi başı 5 TL, öğrenci 2,50 TL, bisiklet 5 TL, motosiklet 10 TL, otomobil 15 TL, minibüs 45 TL, midibüs 75 TL ve otobüs 120 TL alınıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER