SON DAKİKA

Haber Rizem

Dışişleri Venezuela ’daki saldırıyı kınadı

Dışişleri Venezuela ’daki saldırıyı kınadı
Bu haber 05 Ağustos 2018 - 9:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Venezuela Ulusal Muhafız Birliklerinin kuruluşunun 81. yıl dönümü vesilesiyle başkent Karakas ’ta düzenlenen, Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro Moros, eşi ve oğlu, hükümet üyeleri ve askeri yetkililerin katıldığı törende meydana gelen ve Cumhurbaşkanının şahsına yönelik olduğu görünürde atak büyük bir endişe ile karşılanmıştır. Söz konusu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz” denildi.

“7 ASKERE DE IVEDI ŞİFALAR DİLİYORUZ”

Açıklamada, durum sırasında Cumhurbaşkanı Maduro ve yakınlarının yara almadan kurtulmasının en büyük avuntu olduğu belirtilerek, “Patlamalar neticesinde yaralandığı belirtilen 7 askere de acil şifalar diliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Türkiye ’nin bu zorlama zamanda, kardeş ve dost Venezuela halkı, Cumhurbaşkanı Maduro, ailesi ve tüm hükümet yetkililerinin yanında yer aldığının vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi: “Venezuela ’da istikrar, huzur, rahatlık ve güvenliğin sürmesi en büyük temennimizdir. Bu, bölgesel kararlılık ve dünya barışı için de yük taşımaktadır. Cumhurbaşkanı Maduro, kıymetli ailesi, hükümet üyeleri ve tüm Venezuela halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER