SON DAKİKA

Haber Rizem

Devlet halk lojmanlarının 5 binini satışa çıkarıyor

Devlet halk lojmanlarının 5 binini satışa çıkarıyor
Bu haber 08 Ağustos 2018 - 12:34 'de eklendi ve 218 views kez görüntülendi.

Meclis’ten geçen Torba Yasa’da halk konutlarının satışına karşın takvim de geçtiğimiz günlerde netlik kazandı.

5 BİNİ KASIM AYINA DEK SATIŞA SUNULACAK

Ulus tasarrufunda bulunan konutların 10 yılını dolduran 50 bin konutun satışı için gerekli çalışmalar başladı. Savunma, güvenlik, hak ve istihbarat hizmetlerini yürüten personel tarafından kullanılanlar hariç tutulacak.

Satışı planlanan 50 bin konuttan 5 bini kasım ayına kadar satışa sunulacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 5 bin ev için envanter çalışması gerçekleştirecek. Konutlara ilişkin her türlü iş ve işlemin yürütülmesinde mahalli idarelere ait konutlar için ilgili idareler, diğerleri için Define ve Maliye Bakanlığı yetkili olacak.

15 GÜN SÜRESİ VAR

Halk konutunun satış ihalesine ilişkin bilgiler bildiri tarihinden önce ulus konutunda oturana ayrıca bildirilecek. Tebligatın arkasında 15 gün içerisinde öncelikli alım hakkı sahiplerinin satın elde etmek istemediğini bildirmesi, bu süre içerisinde herhangi bir bildirimde bulunmaması ya da yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde, laf konusu ev ihalede en yüksek teklifi verene satılacak.

YÜZDE 25’İ PEŞİN

İhale bedeli öncelikli alım hakkı sahibi kadar, yüzde 25 ’i peşin elde etmek kaydıyla 4 yıla kadar (48 ay vade) kanuni faiziyle taksitli ödenebilecek. Lojmanda oturan millet personeli elde etmek istememesi halinde konutu 2 ay içerisinde boşaltacak. Konutları alacaklara kredi de kullandırılabilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER