SON DAKİKA

Haber Rizem

Dev fabrikayı açtı, yeni yatırım yolda

350 milyon euro yatırımla Konya’ya fabrika yatırımı yapan Unilever’in Dünya Başkanı Paul Polman, Türkiye’nin kendileri açısından çok önemli konumda olduğunu söyledi.

Dev fabrikayı açtı, yeni yatırım yolda
Bu haber 08 Mayıs 2017 - 15:12 'de eklendi ve 480 views kez görüntülendi.

“Türkiye’de olmamak aptallık olurdu” diyen Polman, “Eminim işimiz büyüdükçe ve kapasitemiz talebi karşılamakta zorlanmaya başladığında birkaç yıl sonra ‘Türkiye’de bir fabrika daha inşa etmeli miyiz?’ diye tartışmaya başlayacağız” dedi.

Türkiye’de son dönemde yaşanan gelişmeler, seçim süreci ve jeopolitik sorunlar nedeniyle Türkiye planlarının değişip değişmediğine ilişkin soruyu Polman şöyle cevapladı:

“Türkiye, dünyanın herhangi bir ülkesinde olabileceği gibi, zor dönemler geçirebilir. Son yıllardaki olumsuzluklar hepimizin malumu. Türkiye yakın geçmişinde yeterince politika konuştu, siyasete odaklandı. bugün gelinen noktada artık Türkiye’nin odağının ekonomi olması ve burada alınacak önlemlere yoğunlaşması gerektiğine ve bunun Türkiye’nin çıkarına olacağına inanıyorum. Ne olursa olsun Unilever için Türkiye’de olmamak aptallık olurdu. Türkiye bizim için çok önemli konumda. Biz, tüm stratejilerimizi uzun vadeli yaparız ve hiçbir planımıza kısa vadeli olarak bakmayız. Türkiye’de ticari faaliyetlerimiz 100 yıldan bu yana sürüyor. Dolayısıyla Türkiye’ye bakış açımız da kısa vadeli olamaz.”

EKONOMİ ÇOK GÜÇLÜ

Polman, “Eminim işimiz büyüdükçe ve kapasitemiz talebi karşılamakta zorlanmaya başladığında birkaç yıl sonra ‘Türkiye’de bir fabrika daha inşa etmeli miyiz?’ diye tartışmaya başlayacağız. Türkiye’ye bir önceki işimde 2000 yılında geldiğimde, büyük bir ekonomik kriz yaşıyordunuz. Krizden çıkmayı başardınız” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER