- Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehitlerin kanı yerde kalmayacak

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte din görevlilerine hitap ediyor. Bugün Batman’da 7 askerin şehit olmasıyla ilgili konuşan Erdoğan, ”Terörle mücadelemizi aksatmadan sürdürüyoruz, sürdüreceğiz şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmayacağız.” dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları…

– 140 bin kişilik bir ordu. Bu asla hafife alınamaz. Acaba biz inancımızı bu ülkede yaşamak ve yaşatmakta niye başarılı değiliz sorusunu kendimize sormamız lazım gerektiğini düşünüyorum. Bir yerde eksiğimiz var. Beklediğimiz neticeyi alamıyoruz. Öyleyse daha fazla çalışmamız lazım

– Eskiden mahallelerde halkın en çok güvendiği kimlerdir diye sorduğumuzda imamdır derlerdi. Gönüllerin fatihi olmanız için bunu söylüyorum. Cuma hutbelerinde günde beş vakit namazlarımızda. Bunun üzerinde düşünmemiz lazım. Arkamda neden az insan var diye sorgulamamız lazım.

– Rahmetli babam her akşam camiye gönderirdi. Yanlış yaparsam babam hakkımdan gelirdi. Gitmem gerekirdi. Ailelerle münasebetini sıcak tutmalıyız. Hanım hocalarım mahallelerin anneleriyle ilişkilerini geliştirmeli.