Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’de AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu (4)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kim ne derse desin hikaye” dedi.

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’ndaki konuşmasını sürdüren Erdoğan, “G-20’de pankart benim resmimi koymuşlar hemen altına Putin’in resmini koymuşlar onun altına da Suudi Arabistan kralı Selman’ın resmini koymuşlar. Bu diktatörleri öldüren bu arabayı alır diyorlar. Çok ilginçtir bunu oraya koyuyor bu başbakanlık önünde oluyor Alman polisi bakıyor. Alman polisi de bunu izliyor seyrediyor Türkiye’de buna benzer birşey bunların yaptığı gibi oldu mu, olmadı. Arapların atasözü aklıma geldi men dakka dukka yani kim kime kötülük ederse ve bulursa karşılığını aynı ile bulur. Bunca yıldır bizim 3 milyon insanımız Almanya’da kötülük olarak ne gördünüz ya sadece bu teröristlere Almanya yataklık yapıyor. Dosyaları kendilerine verdik 4 bin 500 terörist dosyası verdim kendilerine cevap aldığımız yok. Kendileri bir terörist olduğu zaman bunu size verin. Sen bir gönder bakalım. Sendeki teröristleri göndermiyorsun tescilli terösitler sen bizden istiyorsun. Bende yargı varda Türkiye’de de yargı var. Kusura bakma yargı kararı verir ona göre biz hareket ederiz. Bizim anlayışımızda bu. Öğrenecekler bazı şeyleri. Bize yönelik bu saldırıların hepsi de örtülü olduğu kimse bayrağıyla cephede yer almadığı için gerçekten çok ilginç bir mücadele yürütüyoruz. Tüfek icat oldu mertlik bozuldu. Bu asimetrik savaş da bize aynısını dedirtiyor. Sadece bileğimiz ile değil aynı zamanda siyasi ve ekonomik zekamızla da sürdürmek zorunda olduğumuz bir mücadelenin içinden geçtiğimizi çok iyi biliyoruz. İyiyiz daha da iyi olacağız. Tarihimizde ecdadımızın bu yöntemleri gayet iyi kullandığı dönemler olduğu biliniyor biz de masada ve sahada bertaraf etmeye hem de kendi oyun planımızı hayata geçirmeye çalışıyoruz. Her geçen gün çok daha iyi gelişiyor. Karşımızdakilerin güçleri imkanlarının büyüklüğünü gördüğümüzde hiç de fena gitmiyoruz. Nerelerden nerelere geldik. Daha da iyi olacak. Bir zamanlar bir insansız hava aracı almak için kuyruğa giriyorduk şimdi artık Türkiye kendi insansız hava aracını yapar hale geldi. Silahlısını da silahsızını da yapıyor” diye konuştu.

“Özgürlük, bağımsızlık, istiklal ve istikbal mücadelemizi elimizden alamayacaklar” ifadelerini kullanan Erdoğan “Bunu basamak basamak inşallah hedefe taşıyacağız. Bunun da bir bedeli var. 15 Temmuz’da gördünüz ne oldu. 260 şehit verdik. Bunlardan bir tanesi faslı bir Müslüman kardeşimiz, 2 bin 193 gazimiz oldu. Ama şehitlerimiz makam-ı aliye ulaştılar. Gazilerimiz de o şerefle yürüyorlar, rabbim şifalar versin” diyerek şehitlere Fatiha okudu.

Erdoğan, konuşmasında “Türk milletinin canı pahasına elde ettiği ve koruduğu istiklalinin tek bedeli yine can olabilir. Ana muhalefet partisinin başındaki zat bunu anlayamadı. Terör örgütünün işaretini yapıyor onu siz yaparsınız bizim terör örgütleri ile işimiz yok. O zata bunu öğretmemiz lazım. Rabia’da ne var biliyor musun? bunları iyi öğren. Benim milletim bunlara bir şey demiyor. Bizim Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka hiçbir devletimiz yoktur, kim ne derse desin gerisi hikaye. Ben size partinin genel başkanı ve aynı zaman Cumhurbaşkanı olarak manifestomuzu söylüyorum. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet, bitti. Ve inşallah Türkiye Cumhuriyeti devletimizi çok daha güçlü hale getirmenin gayreti içindeyiz. Bunu da başaracağız tüm kurumlarımız güçlendirerek bunu başaracağız” diyerek AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın “Yeni devlet kuruyoruz” sözlerine göndermede bulundu.