SON DAKİKA

Haber Rizem

Çukura düşen 1,5 yaşındaki Aras’ın kafatası çatladı

Çukura düşen 1,5 yaşındaki Aras’ın kafatası çatladı
Bu haber 11 Eylül 2018 - 21:32 'de eklendi ve 188 views kez görüntülendi.

Olay, 9 Eylül Pazar günü sabah saat 10.00 sıralarında Çanakkale İsmetpaşa Mahallesi Refah Sokak’ta meydana geldi.

ARAS ÇUKURA DÜŞTÜ

Kıymet (39) ve Serdal Tunçay (45) çifti, kahvaltı yapmak için oğlu Serkan Tunçay’ı (14) markete ekmek almaya yolladı. Serkan, kardeşi Aras’ı da yanında alarak markete gitti. Ekmek aldıktan sonra kucağındaki kardeşi Aras ile birlikte eve dönmek için yola koyulan Serkan Tunçay, kaldırım üzerinde yürüdüğü sırada, belediyeye ait rögar kapağının kırılması sonucu oluşan çukurun üzerine geçici olarak konulan suntaya bastığı anda, ayağı içine girdi. Dengesini kaybeden Serkan Tunçay’ın kucağındaki kardeşi Aras, yere düşerek başını beton zemine çarptı. Ayağında çizikler oluşan Serkan Tunçay, ağlayarak kalan kardeşini eve götürüp, durumu ailesine anlattı.

Serdal- Kıymet çifti, panik içinde oğullarını Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürdü. Çekilen rontgen filminde kafatasında çatlak tespit edilen Aras, Beyin Cerrahi Servisine yatırıldı. Serviste 3 gün her tarafında tedavi gören ve sağlık durumu iyiyi giden Aras, bugün taburcu edildi.

Çukura düşen 1,5 yaşındaki Aras'ın kafatası çatladı

“KARDEŞİM KUCAĞIMDAYDI, BİRLİKTE DÜŞTÜK”

Yaşadıkları talihsiz olayı anlatan Serkan Tunçay, “Kardeşimle ekmek alıp dönüyorduk. Yolda çukur varmış. Üstüne tahta koymuşlar, çürükmüş. Ben de bilmiyordum. Kenarına bastım. Ayağım içine girdi. Kardeşim kucağımdaydı, birlikte düştük, daha sonra ağlamaya başladı.Annemlere olayı anlattım. Sonra hastaneye götürdüler. Kafasında bir çatlak varmış. Kontrol aşağıda tutuldu, beyin kanaması olmasın diye. İnşallah iyi olacak” dedi.

Çukura düşen 1,5 yaşındaki Aras'ın kafatası çatladı

“HAKKIMI ARAYACAĞIM”

Sorumluların bulunması ve cezalandırılması için işin peşini bırakmayacağını belirten baba Serdal Tunçay ise şunları söyledi: “Hiçkimsenin başına gelmesini istemediğimiz bir olayla karşılaştık. Bir pazar günümüz bize haram oldu. Fazla kötü bir işlem geçirdik. Ne desem bilemiyorum. Çünkü koskocoman bir ihmalkarlık var. Kaldırımın üstü bir sunta ile kapatılmış. aynı zamanda burası engelli yolu. Bakkala gönderdim. İkisi gözyaşları içinde geldi. O panikle hastaneye gittik. Kafada çatlak, çökük olduğu söylendi. Allah’a şükür olsun film sonuçları iyi geldi. Bugün sabahtan son filmimizi çektiler. O sonuçlar da olumlu çıkınca taburcu olup, evimize geldik. Kimsenin böyle bir durum yaşamasını istemem. Bizim başımıza geldi. Gerekli yerlere başvuracağım. Hakkımı arayacağım. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın. Bu olayın ardından bir gün daha sonra hemencecik burasını yapıyorlar. Ev sahipleriyle görüştüm. ‘Bir aydır arıyoruz gelen giden değil buraya’ diyorlar. O yüzden gerekli adli hukuki işlemleri de yaptıracağım. Bu olay geçtikten sonradan yapılmış anlamı değil. Hadi benim çocuğum düştü. Bir engellinin de başına gelebilirdi. Hangi kurum suçlu ise ben hakkımı arayacağım.”

Çukura düşen 1,5 yaşındaki Aras'ın kafatası çatladı

KALDIRIM ÜZERİNDEKİ KAPAK YENİLENDİ

Çanakkale Belediyesi yetkilileri, pazar günü yaşanan olayla ilgili olarak kendilerine kapağın kırıldığı ve çukur oluştuğu yönünde bir ihbar gelmediği belirtti. Olayın sosyal medyaya yansıması üstüne konudan haberdar olup bunu ihbar olarak kabul ettiklerini ifade eden belediye yetkilileri, kırık kapağın değiştirilerek onarıldığını belirtti.

Çukura düşen 1,5 yaşındaki Aras'ın kafatası çatladı

Çukura düşen 1,5 yaşındaki Aras'ın kafatası çatladı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER