SON DAKİKA

Haber Rizem

Çiftlik Bank Soruşturmasında ‘Finans Müdürü’ Koray Hasgül Teslim Oldu

Çiftlik Bank Soruşturmasında ‘Finans Müdürü’ Koray Hasgül Teslim Oldu
Bu haber 12 Eylül 2018 - 19:04 'de eklendi ve 245 views kez görüntülendi.

Organizasyonun ‘Finans Müdürü’ olarak görev yapan Koray Hasgül yurt dışından gelerek savcılığa teslim oldu. Suçlamaları kabul etmeyen Hasgül tutuklandı. Avukatları Hasgül’ün tutukluluğuna itiraz etti. Mahkeme bu itirazı reddetti. Süreç devam ediyor.

HARCAMA VE ÖDEMELER SORUMLUSU

Milliyet’in haberine göre; Çiftlik Bank’ın Genel Müdürü olan ve halen firari olarak aranan Niyazi Karakoç, skandalın patlak verdiği dönemde yaptığı açıklamada “Şirketin kurumsallık adına yönetimi tarafımıza tevdi edilmiş ancak finans kısmı kendilerinde kalmış, tüm harcama ve ödemeler ise eski finans müdürü Koray Hasgül tarafından yürütülmüştür’ ifadelerini kullanmıştı.

500 MİLYON KAYIP

Soruşturma dosyasına göre Mehmet Aydın’ın başında olduğu organizasyon 132 bin 222 katılımcıdan 1 milyar 139 milyon 972 bin lira topladı. Bu paranın 687 milyon, 838 bin lirası katılımcılara geri ödendi. Sistem kapsamında 58 milyon 126 bin liralık çiftlik, fabrika gibi tesisler alındı. Yaklaşık 500 milyon liranın akıbeti ise bilinmiyor… Mehmet Aydın ise Kırmızı Bülten ile dünyanın dört bir tarafında aranıyor.

TUTUKLANDI

Öte yandan Koray Hasgül, teslim olmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Mehmet Aydın, geçtiğimiz günlerde böyle görüntülenmişti;

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER