SON DAKİKA

Haber Rizem

CHP’li muhalifler duruşma seçeneğini planlıyor

CHP’li muhalifler duruşma seçeneğini planlıyor
Bu haber 06 Ağustos 2018 - 18:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muharrem İnce, seçimlerin peşinde başlayan parti içi tartışmaları sonlandırmak için “Cümbür Cemaat uygun kalsın. Ağzımdan kurultay diye bir şey duyamayacaksınız.” demiş bir sonraki açıklamasında da “Partiyi mahkeme koridorlarında tartıştırmam.” diye konuşmuştu.

CHP’YE KAYYUM GELEBİLİR

İnce’nin bu açıklamalarının gerisinde kurultay çalışmaları başlatılmıştı, şimdi ise muhalifler arasında mahkeme seçeneği düşünülüyor. Mahkemeden meydana çıkan sonuca göre CHP’ye kayyum atanması söz konusu olabilir.

TATMIN EDICI İMZA TOPLANAMADI

Muharrem İnce destekçilerinin günlerdir toplamaya çalıştığı kurultay için zorunlu 622 imza, bugün CHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre toplanamadı.

Ama yapılan “Kurultay yok.” açıklamasının peşinde, CHP muhalefetinden açıklama geldi. Muhalefet duruşma seçeneğini planlamaya başladı.

MAHKEME SEÇENEĞİ MASADA

Kurultay için imza veren CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan “Şaşkınlıkla izliyorum süreci. O imzaların her birinin bir hikayesi var. Noter onaylı belgeleri bile olağan fotokopi gösterdiler. Partiden istifa etmiş diyorlar. Fakat bu kişilerin üyeliği şu lahza bile devam ediyor. 31 birey imza çekmiş demeye getiriyorlar. Onaylı belgeleri niçin kabul etmiyorsunuz? Kimler imzasını hangi mazeret ile çekmiş? Kendileri tehdit mi edilmiş? Biz bunları çakmak istiyoruz. Duruşma ile ilgili de istişare edeceğiz. Her seçenek masada.” dedi.

CHP’li muhalifler duruşma seçeneğini planlıyor

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

CHP PM üyesi Niyet Usluer ise “630 delegenin iradesi bizim kontrolümüz altında yok. Delegelere etken yapılmıştır. Bu beyana dayalı. Evrak değil. Cümbür Cemaat yaşıyor bu ülkede. Burada yanlış olan onların imzasını çekmesindense, onların iradesine ipotek konulmasıdır. Varsa siyasi etik dışı, ahlak dışı yöntemler takipçisi olacağız.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER