SON DAKİKA

Haber Rizem

Çavuşoğlu ve Pompeo telefonda konuştu

Çavuşoğlu ve Pompeo telefonda konuştu
Bu haber 07 Ağustos 2018 - 23:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye ve ABD Dışişleri Bakanlarının yaptığı görüşmeyi değerlendirdi. Sözcü, iki ülke arasındaki görüşmenin anlaşma için yapılmadığını söyledi.

Çavuşoğlu ve Pompeo telefonda konuştu

“BU SOHBET DURUMA ZARAR VERMEZ”

Sözcü Nauert, İzmir’de terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla konut hapsinde bulunan ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Nauert, Çavuşoğlu ile Pompeo arasındaki görüşmeye atıf yaparak, “Telefon görüşmesi yapmış elde etmek manâlı bir işaret. Sohbet etmiş olmaları şüphesiz zarar vermez, biz bu yüzden diyaloğun önemine güveniyoruz.” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu ve Pompeo telefonda konuştu

“UZLAŞMA YAPILMADI”

Türkiye ile ABD arasında bir anlaşmaya varılıp varılmadığı hakkındaki bir soruya ise Nauert, “Eğer bir hemfikir olunmuş olsaydı Papaz Brunson ve diğer Amerikalılar burada, evlerinde olurlardı.” şeklinde yanıt verdi.

Brunson konusunda “fazla gayret gösterdiklerini” gösteren Nauert, Türk ve ABD’li heyetler aralarında Washington’da yapılması beklenen mülâkat hakkında bilgi vermekten kaçındı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER