SON DAKİKA

Haber Rizem

Çanakkale Anıt Parkı Çalışmaları Sürüyor

Çanakkale Anıt Parkı Çalışmaları Sürüyor
Bu haber 11 Eylül 2018 - 18:21 'de eklendi ve 149 views kez görüntülendi.

Develi Belediyesinin kardeş belediyesi olan İzmit Belediyesi ile Yukarı Develi Mahallesi Dev Ali Türbesinin yanında yürüttüğü Çanakkale Anıt Parkı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Alt inşa çalışmaları Develi Belediyesi kadar hazırlanan parkın üstteki yapı çalışmaları İzmit Belediyesi göre yapılacak. Çanakkale savaşının arma değerlerinden olan Çanakkale Anıtı, Seyit Onbaşı, Atatürk ve silah arkadaşlarının heykellerinin yapıldığı alana ayrıca Dev Ali heykeli, Çanakkale savaşını anlatan rölyefler ve Çanakkale’de şehit düşmüş Develililerin isimlerinin olduğu tabelalar da yerleştirilecek.

Savaş haritasının ve siper alanlarının da yapılacağı çalışmaları inceleyen Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Tarihimizin en şanlı destanlarından olan Çanakkale Zaferini anıtlaştırmak için yaptığımız park çalışmamız bütün hızıyla devam ediyor. Üstteki yapı çalışmalarının tamamlanmasının arkasında gereken peyzaj çalışmalarını da yaparak hemşerilerimizin Çanakkale ruhunu hissedecekleri, o engebeli ve çetin şartları teneffüs edecekleri bir etraf oluşturacağımız bu çalışmalarımızda iki taraflı çalıştığımız İzmit Belediyemize de teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah tamamlanmasıyla Develimizin çehresini değiştirecek bu projemizin şimdiden Develimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. – KAYSERİ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER