SON DAKİKA

Haber Rizem

ByLock operasyonunda 10 kişi gözaltında

ByLock operasyonunda 10 kişi gözaltında
Bu haber 07 Ağustos 2018 - 11:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sürat kesmeden devamlı FETÖ operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. devamlı FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında Antalya’da düzenlenen Bylock operasyonunda 10 birey gözaltına alındı. Yine benzer soruşturma kapsamında gözaltına alınan Antalya Girişimci İşadamları Derneği yönetiminde yer alan 6 kişi hakkında duruşma göre adli teftiş kararı verildi.

6 ŞÜPHELI HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

15 Temmuz darbe girişimi sonrası, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile aidiyeti, irtibatı ya da iltisakı olması sebebiyle, kapatılan Antalya Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) ’nde farklı zamanlarda kurucu, idare ve yoklama kurulları üyeliği bulunan, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyesi oldukları değerlendirilen 6 kararsiz hakkında soruşturma başlatıldı.

SORUŞTURMALAR DEVAM EDİYOR

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Antalya İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri göre, Antalya ’da gerçekleştirilen aynı zamanlı operasyoda, 6 değişken yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden A.N ve B.Ü. hakkında adli denetleme kararı verilirken, diğer şüpheliler E.Ç, O.T., T.Y. ve M.G. hakkında ise tutuklanmaları talebi ile dün Nöbetçi Sulh Canice Hakimliğine sevk edildi. Antalya 5. Sulh Ceza Hakimliğince sorgularının ardından şüpheliler E.Ç., O.T., T.Y., M.G., A.N., B.Ü. hakkında adli kontrol kararı verildi.

BYLOCK KULLANDIKLARI SAPTANDI

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü aza ve yöneticilerinin kullandıkları kriptolu haberleşme aracı ByLock programını kullandıkları diğer illerce tespit edilen, ikametlerinin Antalya olması nedeniyle gönderilen ve örgütle iltisaklı oldukları değerlendirilen 11 belirsiz hakkında başlatılan soruşturmada, aynı zamanlı operasyon yapıldı. 11 kararsiz yakalanarak gözaltına alınarak, 1 kesin olmayan S.B. emniyetteki işlemlerinin arkasından özgür bırakıldı.

MAHKEMEYE SEVK EDİLDİLER

Gözaltına alınan 10 birey, kolluk işlemlerinin ardındaki ifadeleri alındıktan daha sonra şüpheliler N.Y. A.T., S.N.Ö., S.Y.K, M.K., R.Ş., F.G., M.B., R.M., T.G. ise Silahlı Terör Örgütüne Aza Olma suçundan dolayı, tutuklanma talebi ile Nöbetçi Sulh Suç Oluşturan Hakimliğine sevk edildi. Tamamlanan sorgularının gerisinde şüpheliler N.Y., A.T., S.N.Ö., S.Y.K., M.K., R.Ş., F.G., R.M., T.G. hakkında tutukluk kararı verilerek, kapalı canice infaz kurumuna gönderildi. Öteki değişken M.B. hakkında ise adli denetim kararı verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER