SON DAKİKA

Haber Rizem

Beyaz Saray’ın kavga yaratan stajyer fotoğrafı

Beyaz Saray’ın kavga yaratan stajyer fotoğrafı
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 15:03 'de eklendi ve 96 views kez görüntülendi.

ABD’de sıklıkla ‘ırkçılıkla’ eleştirilen ve bu yönde çok sayıda söyleme imza atan Başkan Donald Trump, bu kere Beyaz Saray stajyerleriyle çektirdiği fotoğrafla gündemde. ABD Başkanı Donald Trump ve 2018 stajyerlerinin Beyaz Saray önünde çektirdiği fotoğrafta sadece birkaç siyah öğrencinin olduğu görülüyor.

ÖZELLIKLE SEÇİLEN BEYAZ ÖĞRENCİLER

​​Beyaz Saray önünde 2018 stajyerleriyle çekilen fotoğrafta fazla eksik sayıda siyah öğrencinin yer alması eleştirilerin odak noktasını oluştururken, hem, Trump’ın kabinesi de ‘Reagan döneminden bu yanlamasına en beyaz ve erkek ağırlıklı kabile olmakla’ eleştirildi.

Beyaz Saray'ın tartışma yaratan stajyer fotoğrafı

YALNIZCA TRUMP YOK

Irkçılık eleştirilerine konu olan ad ise yalnızca Trump değil. Beyaz Saray Sözcüsü Paul Ryan’ın 2016 yılında paylaştığı fotoğraf da ağırlıklı olarak beyaz Amerikalıların bulunmasından ötürü eleştirilmişti. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Twitter’da paylaştığı resim da ‘tek renkli’ olmasından ötürü tepki çekmişti.

Beyaz Saray'ın tartışma yaratan stajyer fotoğrafı

SIYAHI ÖĞRENCİ KOVULDU

ÖTE YANDAN, bu ayın başlarında, ABC’nin ‘This Week’ (Bu Hafta) programından Jonathan Karl’ın sorularını yanıtlayan Trump’ın danışmanı Kellyanne Conway, kendisine Trump’ın Beyaz Saray ekibindeki en üstteki seviye siyah çalışanın kim olduğunun sorulması üzerine, Omarosa Manigault-Newman’ın adını verdi. Oysa Manigault-Newman, geçen aralık ayında kovulmuştu.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER