beIN YÜKSEKOKUL: Nitelikli iş gücü için milletlerarası birlik
- Gündem

beIN YÜKSEKOKUL: Nitelikli iş gücü için milletlerarası birlik

beIN MEDIA GROUP ’un dinç rüzgarıyla yatırımlarını sürdüren Digiturk ’ün medyadaki nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak nedeniyle kurduğu beIN AKADEMI, hayata geçireceği birincil mesleki sertifika programı kapsamında Türkiye ’nin köklü eğitim kurumlarından Eskişehir Anadolu Üniversitesi Iletişim Fakültesi ile işbirliği yapıyor.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ

Sektörün en fazla ihtiyaç duyduğu teknik alanlarda uzman insan kaynağı yetiştirmek üzere beIN AKADEMI çatısı aşağıda düzenlenecek eğitim programları, 2019 yılı başı itibariyle Eskişehir Anadolu Üniversitesi ’nin desteğiyle başlayacak. Birincil etapta 4 aylık sertifika programıyla faaliyete geçecek olan beIN AKADEMI ’de katılımcılar tercih ettikleri teknik alanlarda ihtisas fırsatı elde edecek.

beIN ACADEMİ projesinin imza töreni ve tanıtım toplantısı 26 Kasım ’da İstanbul ’da gerçekleştirildi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan ve beIN MEDIA GROUP ve Digiturk CEO ’su Yousef Al-Obaidly ’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, beIN YÜKSEKOKUL projesinin detayları paylaşıldı.

beIN AKADEMİ: Nitelikli iş gücü için uluslararası birlik

GÜÇLÜ TEKNİK EĞİTİM

Birincil etapta teknik eğitime yönelik 4 aylık bir sertifika programıyla faaliyete geçecek olan beIN AKADEMI ’ye, üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan ya da mezun olan 20 katılımcı kabul edilecek. Halen medyada çalışmakta olan ve kendisini isteyen profesyonellerin de katılabileceği sertifika programı dahilinde yayıncılık teknolojilerinden, görünüm düzenlemeye, kurgudan üretim ve yönetime, kameradan ses ve ışığa dek yayıncılığın geniş yelpazesinde uzmanlık dersleri verilecek.

2019 yılının başından itibaren Anadolu Üniversitesi ’nin konut sahipliğinde düzenlenecek programların eğitim kadrosunda üniversitenin öğretim üyeleri ve Digiturk ’ün tecrübeli profesyonelleri yer alacak.

beIN AKADEMİ: Nitelikli iş gücü için uluslararası birlik

MEDYA EĞİTİMİNİN TEKNİK ÜSSÜ: TÜRKİYE

Orta vadede milletlerarası bir kimliğe kavuşması hedeflenen beIN AKADEMI dahilinde, 5 kıtada 43 ülkede faaliyet belirten beIN MEDIA GROUP ’un bu ülkelerdeki çalışanlarının da projeye katkılarının alınması, bu nedenle Türkiye ’nin, beIN MEDIA GROUP içinde bir eğitim üssü olarak konumlanması amaçlanıyor.

beIN AKADEMİ: Nitelikli iş gücü için uluslararası birlik

FARK YARATACAK

Türkiye ’nin lider dijital yayın platformu Digiturk tarafından kuruluşu tamamlanan beIN AKADEMI çatısı aşağıda sunulacak eğitimler, spor ve ağırlama yayıncılığında fark yaratacak içeriğe sahip olacak. Kuvvetli teknoloji ve altyapılar yatırımları ile üyelerine sunduğu hizmetin kalitesini en üst düzeye taşımaya çaba eden, bilhassa spor yayıncılığı alanında Türkiye ve dünyanın en saygın spor organizasyonlarını ekrana taşıyan Digiturk, yeni atılımı ile beraber, bu alanda sektörün geleceğine milletlerarası standartlarda katkı maddesi sağlayacak.

“SEKTÖRÜN GELECEĞİNE VE TÜRKİYE’YE YATIRIM”

Toplantıda projeden duyduğu telaşı dile getiren beIN MEDIA GROUP ve Digiturk CEO ’su Yousef Al-Obaidly, bir yana teknoloji ve içeriğe yatırım yaparak hizmet kalitesini daha da yükseltmeye çalışırken diğer yandan da sosyal sorumluluk bilinciyle medya sektörünün standartlarını yukarı çekmeye çalıştıklarını vurguladı. İnsan kaynağının gelişimine öncelik verdiklerinin altını çizen Al-Obaidly şöyle konuştu:

beIN AKADEMİ: Nitelikli iş gücü için uluslararası birlik

“Köklü geçmişi, sektöre kazandırdığı binlerce başarılı ad, akademik gücü ve teknik imkanlarıyla Anadolu Üniversitesi ’ni bu uzun vadeli projede paydaşımız olarak belirledik. Anadolu Üniversitesi ’nin değerli desteğiyle beIN YÜKSEKOKUL ’nin birincil eğitim programını hayata geçirmekten sevinç duyuyoruz. Biliyoruz ancak sektörümüzün insan kaynağına yaptığımız bu yatırım, Türkiye ’nin geleceğine yatırım anlamı taşıyor. 5 kıtada 43 ülkede etkinlik belirten beIN MEDIA GROUP ’un orta ve uzun vadede programa sağlayacağı katma değerle, Türkiye ’nin grubumuz için uluslararası bir eğitim üssü olarak konumlanması da mümkün olacak”.

“DÜNYANIN İHİTYAÇ DUYDUĞU NITELIKLI İNSAN GÜCÜ”

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan ise toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

beIN AKADEMİ: Nitelikli iş gücü için uluslararası birlik

“Dünyada yayıncılığın sayılabilecek en önemli kuruluşlarından biri olan beIN MEDIA GROUP ile öğrenci sayısı ve sunduğu eğitim programları ile dünyanın sayılı üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi bir arada, keza ülkemizin hem de dünyanın karşısına yeni bir proje ile çıkıyor. Ülkemizin ve dünyanın gereksinim duyduğu kaliteli profesyonel insan gücünü medya ve yayıncılık sektörüne kazandırmak için çok özel bir girişim bu.” “İster eğitim olsun, ister medya olsun veya başka bir bölge olsun, ülkemizin dünyaya sunamayacağı bir proje yoktur. Bu proje yalnızca bir örnektir. Bu özel günün ortaya çıkmasına neden olan, takviye veren, bugün törene katılarak bizlere takviye veren herkese ölümsüz şükran borçluyum.”