- Rize haberleri

Başkan Toptan’dan ÇAYKUR’la İlgili Anlamlı Açıklama

Bu güne kadar çeşitli dernek ve vakıflarda başkanlık yapan ve halen devam eden, aynı zamanda çay üreticisi olan Dursun Ali Toptan, ÇAYKUR’a yapılan Genel Müdür atamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Toptan açıklamasında “Öncelikle 6 ay gibi kısa bir zaman diliminde 2018 yılı çay kampanya sürecini başarılı bir şekilde yürüterek yaş çay alım noktasında ÇAYKUR’u rekora taşıyan, üretici ve kurum arasında dengeyi sağlayan, göreve geldiği günden itibaren çeşitli alanlarda uyguladığı tasarruflarla ÇAYKUR’un bütçesine önemli katkılar sağlayan, mütevazi kişiliği ve alçak gönüllülüğüyle üreticilerin takdirini kazanan Genel Müdür Vekili Sayın Yusuf Ziya Alim’i başarılarından dolayı tebrik ediyor; yapmış olduğu çalışmalardan ötürü teşekkür ediyor; bundan sonraki çalışma hayatında başarılar diliyorum. Diğer yandan ÇAYKUR Genel Müdürlüğü görevine atanan Sayın Ekrem Yüce’ye de hayırlı olsun diyor; görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

Toptan açıklamasının devamında ise, “1970’li yıllarda ÇAYKUR Genel Müdürlüğü’nün yoğun çaba ve çalışmalar sonucunda Rize’de olmasını sağlayan dönemin siyasi ve idarecilerini bir kez daha kutluyor; hayatta olanları selamlıyor; ölenleri rahmet ve minnetle anıyorum. Kuruluşundan bu güne Genel Müdürlük görevlerinde bulunan Müdürlerimizi de saygıyla anıyor; hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum, ölenlerinde rahmet ve minnetle anıyorum.

Bugüne kadar 15 Müdür Genel Müdürlük görevini yerine getirmiştir. Ama her ne hikmetse atanan ve görev yapan bu Genel Müdürlerin arasında Rize Merkez’den hiçbir müdür olmamasına bir çay üreticisi olarak anlam veremiyorum. Bu beraberinde birçok şeyi düşünmemize neden olmaktadır. Rize’de ÇAYKUR Genel Müdürlüğü görevini yürütecek özelliklerde kimse yok mu? Ve ya Rizeli bürokratlar Genel Müdür’ün Merkez’den olmasını mı istemiyor yoksa Rize Merkez’den atanmasına gücü mü yetmiyor? Anlam vermek gerçekten de güç. Vekaleten olarak Genel Müdürlük görevini başarılı bir şekilde sürdüren Sayın Yusuf Ziya Alim kısa zamanda yaptığı başarılı çalışmaların karşılığında asaleti hak ettiğini düşünüyorum. Ama tabi ki atama yetkisi ve takdir hakkı şüphesiz ki üst düzey ve yüce makamlarındır. Bu takdir eski Genel Müdür Sayın Ekrem Yüce lehine yapıldı. Bu vesile ile Sayın Yüce’ye tekrardan ilimize Hoşgeldiniz diyor; görevinde başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.