SON DAKİKA

Haber Rizem

Başkan Togar Hacıları Ziyaret Etti

Başkan Togar Hacıları Ziyaret Etti
Bu haber 02 Eylül 2018 - 15:08 'de eklendi ve 143 views kez görüntülendi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, kutsal topraklara artan bir şekilde hac vazifesini yerine getiren ve memleketine geri dönen hacıları evlerinde ziyaret etti.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, her sene olduğu gibi bu yıl da Tekkeköy’den kutsal topraklara artan bir şekilde hac vazifesini yerine getiren hacıları evlerinde tek tek ziyaret ederek hayır dualarını aldı. Togar’a AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Hayri Ağırlar da eşlik etti.

Tanrısal topraklardan dönen hacıları evlerinde ziyaret eden ve şanslı olsun dileklerinde bulunan Başkan Togar, “Dinimizin en önemli şartlarından birisini yerine getirerek tanrısal topraklardan dönen hacılarımızı evlerinde ziyaret ederek onların hayır dualarını alıyoruz. Hac vazifesi İslam’ın en manâlı şartlarından birisidir ve gücü yeten her Müslüman mukaddes topraklara artan bir şekilde bu kutsal görevi yerine getirmelidir. Allah tüm Müslüman kardeşlerimize mukaddes toprakları ziyaret ederek, hac vazifesini yerine getirmeyi nasip etsin. Bu yılda her sene olduğu gibi ilçemizdeki tüm hacılarımızı ziyaret etmeye devam ederek onların manevi duygularını paylaşıp hayır dualarını alıyoruz” dedi.

Başkan Togar, “İlçe Başkanımız Hayri Ağırlar ve teşkilatımız ile birincil hacılarımızı ziyaret ederek hayır dualarını aldık. Keza hacca aralıklı hacı olan kardeşlerimizin, büyüklerimizin tanrısal topraklarda yaşadığı manevi duyguları ve anılarını dinleyip onlarla paylaşımlarda bulunmak bizlere ayrı bir hoşgörü ve manevi mutluluk veriyor. Yüce Allah hacı kardeşlerimizin yapmış olduğu ibadetleri kabul ve makbul eylesin. Tüm Müslüman kardeşlerimize ve bizlere tanrısal topraklara gidip o manevi iklimde ibadetlerimizi tamamlayarak hacı olarak memleketimize dönmeyi nasip etsin” diye konuştu. – SAMSUN

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER