SON DAKİKA

Haber Rizem

Başkan Karaosmanoğlu, Kırgızistan Ziyaretinde Cumhurbaşkanı’na Eşlik Edecek

Başkan Karaosmanoğlu, Kırgızistan Ziyaretinde Cumhurbaşkanı’na Eşlik Edecek
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 12:40 'de eklendi ve 83 views kez görüntülendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Kırgızistan’a resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle 1-3 Eylül tarihlerindeki Kırgızistan resmi ziyaretine aynı uçakla eşlik edecek. Kırgızistan ziyaretinde Türkiye-Kırgızistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin (YDSK) 5. toplantısı, Üçüncü Dünya Göçebe Oyunları’nın açılış töreni ve Türk Dili Konuşan Ülkeler Keneşi Devlet Başkanları Zirvesi toplantısı gerçekleştirilecek.

Başkan Karaosmanoğlu ziyaret kapsamında Türk Dünyası ülkelerine yönelik yapılan araştırmalar hakkında bilgiler sunacak. Resmi ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan ile Türkiye arasındaki işbirliğinin durumu ve bu ilişkilerin geliştirilmesi ile ilgili farklı alanlara yönlendirilmiş konuları görüşecek. Ceenbekov ile Erdoğan, uluslararası ve bölgesel gündemdeki aktüel konular hakkında görüntü alışverişinde bulunacak. – KOCAELİ

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER