SON DAKİKA

Haber Rizem

Başkan Erdoğan’ın ‘Altınları Bozdurun’ Çağrısına Aşiretlerden Destek Geldi

Başkan Erdoğan’ın ‘Altınları Bozdurun’ Çağrısına Aşiretlerden Destek Geldi
Bu haber 09 Ağustos 2018 - 11:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Recep Tayip Erdoğan’ın ‘Yastık altındaki dövizleri, altınları çıkarma’ çağrısına, Hakkari’deki aşiret düğününde tam yardım geldi.

İKİ GÜN İKİ GECE NIKAH YAPILDI

Hakkari’nin sevilen ve farzedilen Pınyanişi aşiretine mensup meşhur meslek adamlarından Abdurrahman Er’in meslek adamı kardeşi İbrahim Er, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde güzel sanatlar eğitmeni olan Sevimli Seven ile Hakkari’de dünyaevine girdi. Şirin ve İbrahim Er çifti için bir okulun bahçesinde iki gün iki gece yapılan nikah törenine Hakkari Durankaya Belediye Başkanı Fatih Bariz, Hakkari eski AK Parti Milletvekilleri Abdulmutalip Özbek, Fehmi Öztunç, HATSO Başkanı Mal Varlığı Taş, siyasi parti temsilcileri, kanaat önderleri, sivil toplu örgütü temsilcileri Hakkari merkez ilçeleri ile çevre illerden binlerce misafir katıldı.

ERDOĞAN’IN ÇAĞRISINA DESTEK

Lokal artist grubunun sahne aldığı Şirin ve İbrahim Er çiftinin düğün törenine katılan davetliler saatlerce halay çekti. Yörenin eski görenek ve göreneklerine tarafından de müziksiz olarak türküler seslendirilen düğün törenine binlerce birey eşlik etti. Eskiye oranla kadınların üstünde abartılı takıların olmaması ise dikkatlerden kaçmadı. Gösterişten kaçınan aşiret düğününde Başkan Erdoğan’ın 100 jurnal eylem programını açıklarken vatandaşa da ‘Yastık altındaki dövizleri, altınları çıkarma’ çağrısına ise yardım verdiler.

“YASTIK ALTINDA NE VARSA KULLANMALIYIZ”

Nikah törenine katılan AK Parti eski Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek, gelin ve damada ömür boyu mutluluklar diledi. Özbek, “Cumhurbaşkanımızın yastı altı çağrısına inşallah milletimizde duyarlı gösterip yanıt vereceğine inanıyorum. Bu çağrı ile birlikte dış güçler ve dış mihraplara karşısında birlik ve beraberliğimizi göstermemiz gerekiyor. Kimin nesi varsa milletçe birlik beraberlik içerisinde dış güçlere karşısında bütün olarak birlik ve beraberliğimizi koruyarak yastık altındaki ne varsa ülkemizin birliği, bütünlüğü ve gelişmesi için kullanmalıyız. Ben bu çağrıya içten gelen inanan biriyim ve bu çağrısında içten olduğuna inanıyorum” dedi.

“YASTIK ALTINDAKİLERİ PARAYA ÇEVİRİYORUZ”

Pınyanişi aşiretine mensup ünlü meslek adamı Abdurrahman Er ise nikah törenlerine katılan herkesin gösterişten kaçındığını belirterek, Cumhurbaşkanın çağrısına bütün takviye verdiklerini söyledi. Er, “Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine yastık altında ne varsa bunu nikah törenlerimizde ve özel günlerimizde paraya çeviriyoruz ve harcıyoruz. Nikah törenimize Diyarbakır, Batman, Van, Hakkari, ilçe, köy ve mezralardan herkes iştirak etti. Düğünümüze katılan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Düğün törenine katılan genç kızlar ise Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Yastık altı” çağrısı üstüne ziynet eşyalarını satıp paraya çevirdiklerini söylediler.

Altın Fiyatları Uçuşa Geçti! Gramı 200 Lirayı ZorluyorAltın Fiyatları Uçuşa Geçti! Gramı 200 Lirayı Zorluyor

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER