SON DAKİKA

Haber Rizem

Başbakan Yıldırım’dan Türkmenlere Kerkük mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi’yi kabul etti. Yıldırım, Türkmenlere ‘yanınızdayız’ mesajı verdi.

Başbakan Yıldırım’dan Türkmenlere Kerkük mesajı
Bu haber 04 Nisan 2017 - 11:24 'de eklendi ve 690 views kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi’yi kabulünde, Kerkük’e ilişkin emrivakilerin arttığı, “sözde bağımsızlık referandumları yapılabileceği” yönünde kabul edilemez açıklamaların yapıldığı kritik dönemde, bölgedeki soydaşların yanında yer almaya kararlılıkla devam edileceğini bildirdi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Yıldırım’ın, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi’yi Başbakanlık Resmi Konutu’ndaki kabulünde bölgesel konular görüşüldü.

Yıldırım, Iraklı Türkmenlerden, mezhep farkı gözetmeden kendi aralarında dayanışma içerisinde olmalarını ve bölgedeki oldu bittilere karşı ortak bir duruş sergilemelerini istedi.

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi de Türkiye’nin Iraklı Türkmenlere daimi desteği için Başbakan Yıldırım’a teşekkür ederek, eşgüdüm ve iş birliğinin gelecek dönemde de artarak devam edeceğini kaydetti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER