SON DAKİKA

Haber Rizem

Başbakan Yıldırım: Taşerona kadro durumu çok zor ve sıkıntılı

Başbakan Yıldırım: Taşerona kadro durumu çok zor ve sıkıntılı
Bu haber 02 Mayıs 2017 - 13:16 'de eklendi ve 459 views kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım’dan son dakika Taşeron işçiye kadro açıklaması geldi. Taşeron işçilerin bekleyişi sürüyor.

750 bin taşeron işçi, taşerona kadro son dakika durumu merak ediyor. Uzun zamandır gündemde olan ve 2017’de gerçekleşmesi beklenen taşeron işçi alımı adına ilk açıklama Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. Başbakan Binali Yıldırım tarafından gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulunuldu.

Başbakan Yıldırım: Taşerona kadro durumu çok zor ve sıkıntılı

Taşeron işçilerin artık aylar değil yıllardan beri bekleyişi sürüyor. Kadro için Özel Sözleşmeli Personel statüsü verilecek denilmesinden sonra süreç devam etti ve açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklamalar gündeme oturdu. Yıldırım gündemdeki birçok konuya da değindi. OHAL komisyonu için üyelerin belli olduğunu, güvenlik soruşturmalarının ve arşiv soruşturmalarının başlatıldığını belirtti.

Ayrıca bedelli askerlik için de şu an gündemde olmadığını belirten Yıldırım bedelli bekleyenler için kötü haber verdi.Taşerona kadro konusunda da şimdiye kadar yapılan açıklamalardan farklı olarak detaylara yer verildi. Tek bir detay da olsa çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü taşerona kadro konusunun çok zor ve sıkıntılı olduğunu belirten Başbakan Yıldırım neden zor ve sıkıntılı olduğunu açıklamadı.

Zor ve sıkıntılı olan bu sürecin farkında olduklarını belirten Başbakan taşerona kadronun ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduklarını ve çalışmaların devam ettiğini açıkladı. 1 Kasım 2015 tarihi itibarı ile o tarihte taşeron firmada olanların kadroya alınacağı belirtilmişti. Aradan 1 buçuk seneye yakın süreç geçti. Umarız bu süreçte işten ayrılanlar veya farklı durumları olanlar için de çalışma yapılır ve bu konular da dikkate alınır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER