SON DAKİKA

Haber Rizem

Bando Astsubay okulu tek mezun verdi

Bando Astsubay okulu tek mezun verdi
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 18:58 'de eklendi ve 172 views kez görüntülendi.

Ankara’da Milli Savunma Üniversitesi Bando Astsubay Iş Yüksekokulu Komutanlığı’nda mezuniyet töreni düzenlendi.

BİR ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Törende, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılan, arkasında Ulusal Savunma Üniversitesi bünyesinde açılan okulda, KKTC vatandaşı olduğu için ihraç edilmeyen ve tek mezun olan Bando Astsubay Çavuş Batuhan Karaoğlan’a (20) diploması verildi.

“ÖĞRENCİ YETİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın başlangıç konuşmasını Okul Komutanı Topçu Albay Mustafa Karaman yaptı. Karaman, “Bugün Bando Meslek Yüksekokulumuzdan bir öğrencimiz, ‘astsubay çavuş’ olmanın gururuyla, huzurlarınızda diplomasını alacak ve meslek hayatına birincil adımını atacaktır. Bu kutsal yuvada, bando astsubaylarını yetiştirme onurunu ve sorumluluğunu yüklenmiş bulunmaktayız. 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan alçak kalkışmanın sonucunda 2016 yılında mezun veremeyen Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu halihazırda Ulusal Savunma Üniversitesi çatısı aşağıda faaliyetlerine devem etmektedir. Bugün KKTC’den bir öğrencimiz astsubay çavuş olmanın gururuyla bizlerin ve siz ailelerin şahitliğinde diplomasını alacaktır” dedi.

Bando Astsubay okulu tek mezun verdi

“KOMUTANLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Okulun tek mezunu olan KKTC vatandaşı Bando Astsubay Çavuş Batuhan Karaoğlan da törende yaptığı konuşmada, bugün haklı bir gurur ve coşku yaşadığını söyledi. Karaoğlan, “Bugünlere ulaşmamız için olanak ve desteklerini esirgemeyen, bizleri geliştirmek için her türlü fedakârlığı yapan komutanlarıma ve bu mutlu günde benimle aynı sevinci, heyecanı ve gururu paylaşan, beni her zaman kucaklayan sevgili aileme, saygılarımı ve baki teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ocakta geçirdiğim vakit kapsamında hoş anılar biriktirdim, bereketli yıllar geçirdim. Askerlik mesleğinin inceliklerini ve çok yükümlülük gerektiren bir iş olduğunu öğrendim” diye konuştu.

Bando Astsubay okulu tek mezun verdi

Bando Astsubay Çavuş Batuhan Karaoğlan konuşmasının arkasından, yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı. Gerisinde Kara Harp Okulu Komutanı Tuğgeneral İsmail Güzeller tarafından, Karaoğlan’a plaket ve diploması verildi.

Mezun olan Batuhan Karaoğlan’ın 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılan Silahlı Kuvvetler Bando Okullar Komutanlığı’nın lise bölümünde ihraç edilmeyen 4 tanıdık olmayan öğrenci aralarında olduğu öğrenildi. Okuldan geçen sene da yine KKTC vatandaşı olan 3 öğrencinin mezun olduğu belirtildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER