SON DAKİKA

Haber Rizem

Baltayla girdiği markette 2 kişiye saldırdı

Baltayla girdiği markette 2 kişiye saldırdı
Bu haber 04 Ağustos 2018 - 4:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

26 yaşındaki Evie Amati geçen yıl yaşanan olayda o dönemki ruh hali için “geçici çılgınlık” demişti.

2 KIŞI AĞIR YARALANMIŞTI

Amati, Sydney’de 7-Eleven dükkanına girdikten sonradan baltayla bir adamı yüzünden, bir kadını da başının arkasından yaralamıştı. Her iki kişi de saldırıda ağır yaralandı.

Sydney’deki Yeni Güney Galler Alan Mahkemesi bugün Amati’ye üç bambaşka suçlamalardan hüküm verdi. Amati’nin davası için jüri iki gündür karara varmaya çalışıyordu. Amati cinayete teşebbüsle iki yaralama ve ayrıca üçüncü bir kişiye cinayete teşebbüs suçlamalarından hüküm giydi. Amati’nin cezası Eylül ayında kesin olacak.

Baltayla girdiği markette 2 kişiye saldırdı

KOSTÜM PARTİSİNDEN GELDİ SANDILAR

Duruşmada Amati’nin saldırdığı kişiler onun dükkana kostüm partisinden sonradan geldiğini düşündüklerini söyledi. Amati 7 Ocak gecesi 02:00 sularında dükkana antre yapmıştı. Amati’nin etli börek almak için sıra bekleyen Ben Rimmer’e yaklaştığı güvenlik kameraları göre görüntülendi.

Amati Rimmer’e saldırmadan önce onunla konuştu. Saldırıda Rimmer’ın yüzünde 10 santimetrelik yara ve çatlaklar oluştu. sonradan Amati ikinci kurbanı Sharen Hacker’a yanaştı. Hacker’ın kafatasında kırıklar oluştu.

Baltayla girdiği markette 2 kişiye saldırdı

“HORMON İLAÇLARI AKIL SAĞLIĞINI BOZDU”

Evie Amati dükkanın dışarıda Shane Redwood isimli kişiye de saldırmaya çalıştı fakat Redwood sırt çantasını kendine kalkan olarak kullandı. Amati kısa bir zaman sonradan gözaltına alındı.

Amati’nin avukatı Charles Waterstreet duruşmada müvekilinin durum derhal uyuşturucu, alkol ve reçeteli ilaçların tetiklediği “bir delilik” geçirdiğini söyledi. Amati ise erkeklikten kadınlığa geçerken aldığı hormonlar sebebiyle akıl sağlığının bozulduğunu ifade etti. Buna rağmen jüri Amati’nin durum derhal “zihinsel olarak dengesinin uygun olmadığı” iddiasını kabul etmedi. Olayda başından yaralanan Hacker karar sonrası yaptığı açıklamada, “Amati’nin rehabilitasyona girmesini isterim. Çünkü hak bu demek: insanları olduklarından daha iyi kişiler haline getirmek” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER