SON DAKİKA

Haber Rizem

Bakanlık çiftçilere 30 bin TL geri ödemesiz hibe verecek! Son başvuru tarihi…

Resmi Gazete aracılığı ile yayımlanan haberde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 18-40 yaş arasındaki vatandaşlara genç çiftçi projesi kapsamında 30 bin TL geri ödemesiz hibe verileceği belirtildi. Peki kimler başvurabilir?

Bakanlık çiftçilere 30 bin TL geri ödemesiz hibe verecek! Son başvuru tarihi…
Bu haber 24 Nisan 2018 - 12:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı genç çiftçi projesi kapsamında  projelerini uygulamaya koyan 18-40 yaşındaki vatandaşlara 30 bin TL geri ödemesiz hibe verileceğini söyledi. Genç çiftçi projesinin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından vatandaşlar tarafından projenin detayları incelenmeye başladı. Genç çiftçi projesi kapsamında on binlerce kişiye 30 bin TL geri ödemesiz hibe ücreti verilecek. Proje kapsamında hibe  alacak  vatandaşların büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği ve bal üretimi, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği ve tesis yapımı, bitki üretimi gibi alanlarda proje yapması gerekiyor. Başvuru için aranan şartlar nelerdir? Başvuru nasıl yapılır? İşte detaylar…

ARANAN ŞARTLAR NELERDİR? 

Söz konusu 30 bin tl geri ödemesiz projeden yararlanmak için;

-18 yaşından büyük olmak,

– 41 yaşından gün almamış olmak,

– Her hangi bir işte sigortalı çalışmıyor olmak,

– Vergi mükellefi olmamak,

– Şirket sahibi olmamak,

– Başka hibe programlarından yararlanmamış olmak,

– Öğrenci olmamak şartları aranmaktadır.

– Kırsal bölgede ikamet etmek gibi şartları taşımak gerekmektedir.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı genç çiftçi projesi kapsamında projelerini uygulamaya koyan 18-40 yaşındaki vatandaşlara 30 bin TL geri ödemesiz hibe desteğine başvuru yapmak isteyen adaylar Buraya Tıklayarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Ya da herhangi bir İl Müdürlüğüne giderek başvuru yapabilirler.

SON TARİH 30 NİSAN!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projeleri için destek başvurularının 30 Nisan’da sona ereceğini belirterek, “Genç çiftçi desteğinin bu yıldan sonra da devam etmesi tarım sektörü açısından önem arz etmektedir.” ifadesini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER