SON DAKİKA

Haber Rizem

Bakan Varank’tan Bilişim Vadisi’ne Sürpriz Ziyaret

Bakan Varank’tan Bilişim Vadisi’ne Sürpriz Ziyaret
Bu haber 09 Eylül 2018 - 15:53 'de eklendi ve 190 views kez görüntülendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bilişim Vadisi, oluşturacağımız zinde ekosistemle dünya ölçeğinde bir teknoloji üssü olacak” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 100 Günlük İcraat Programı’nda bulunan Bilişim Vadisi’ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, birinci ayak ikinci kısımdaki çalışmaları uygun inceledi. Kocaeli Muallimköy’deki yerleşkeye gelen Bakan Varank, takriben 2 saat süren ziyaretinde Bilişim Vadisi’nin yetkilileri ve müteahhit işyeri temsilcilerinden data aldı. Vadide faaliyete başlayan firmaları da ziyaret eden Varank, Ar-Ge çalışmaları yapan genç girişimcilerle sohbet etti.

Bilişim Vadisi’nin uluslararası ölçekte bir merkez olacağını gösteren Varank, sök konusu projenin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının vizyon projelerinden biri olduğuna uyarı çekerek, “Bu projeyi fazla önemsiyoruz. Vadi, İstanbul’dan Yalova- Bursa istikametine bu vesileyle Osmangazi Köprüsü’nün yakınında bulunuyor. Projenin birinci but ikinci kısmının tamamlanası için 100 Jurnal İcraat Programı’nda milletimize laf verdik. bu nedenle inşaatın hangi aşamada olduğunu yerinde görmek istedik. İnşallah en kısa zamanda bu bölümler de bitecek. Planladığımız başarının sadece ofisler ile olmayacağını biliyoruz. Bu amaçla Bilişim Vadisi’nde altyapısı, karşılıklı atölyeleri, teknoloji aktarma ofisi, bilgi ve kuluçka merkezleri ile zinde bir ekosistem kurmaya kararlıyız. Bilişim Vadisi, oluşturacağımız dinç ekosistemle dünya ölçeğinde bir teknoloji üssü olacak. Bugün itibariyle 39 işyeri burada Ar-Ge projeleri yürütüyor. 3,5 milyon metrekarelik bu bölge, sadece milli yok uluslararası ölçekte bir merkez olacak. Ulaşım noktasında ise İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi sanayi şehirlerinin kesişim noktasında yer alıyor. Burada sosyal alanlar oluşturmak için ayrıca mimari hem de kurumsal anlamda en iyiyi hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Bakan Varank, Trabzon’da ihbar ettiği PKK’lı teröristlerce şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün adını içeren konferans salonundaki çalışmaları da uygun inceledi. Bakan Varank, “Eren Bülbül Konferans Salonu, İyi ama varsın Eren” yazılmış salona Bülbül’ün fotoğrafı ile birlikte hayatını anlatan bir birim yapılması talimatını verdi. – ANKARA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER