SON DAKİKA

Haber Rizem

Bakan Turhan Rize’ye geldi

Bakan Turhan Rize’ye geldi
Bu haber 02 Ağustos 2018 - 17:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ulaştırma ve Daha Aşağı Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, beraberinde DSİ Genel Müdürü Murat Acu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ile birlikte Rize ’de meydana gelen sel ve taşkınları uygun görüp, çözümlemek için bölgeye geldi.

“DERELERİMİZDE TAŞKINLAR OLUŞTU”

Bölgeyi havadan inceledikten daha sonra Rize merkeze yan Taşköprü köyünde incelemelerine devamlı Bakan Turhan “Rize ilimizin bir takım bölgelerinde oluşan şiddetli yağmur sebebiyle derelerimizde taşkınlar oluştu. Bizde sabahtan haberi alır almaz eski bakanlarımız Yaşamsal Printer bey, Osman Aşkın Bak bey ve DSİ Genel Müdürümüzle birlikte olayları uygun analiz etmek üzere Ankara ’dan Rize ’ye intikal ettik. Helikopter ile Kalkandere, Güneysu ilçeleri ve Çaykent Beldesinde bulunan derelerdeki akışı izledik. Valimizden, kaymakamlarımızdan data aldık.” dedi.

Bakan Turhan Rize'ye geldi

“YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI”

Fazla şükür bir can kaybı yok. Oluşan bazı somut hasarlar var. Bu hasarları telafi etmek için bütün millet kurum ve kuruluşlarımız zorunlu çalışmayı yapacaklar. Yağış esnasında sellerden dolayı bir takım yollarımızda ulaşımda aksanma yaşandı fakat DSİ, belediyelerimiz ve ekiplerimiz kadar yollar ulaşıma açıldı” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER