SON DAKİKA

Haber Rizem

Bakan Albayrak, Gayrimenkulde Dövizle Kiralama ve Satışın Biteceğini Açıkladı

Bakan Albayrak, Gayrimenkulde Dövizle Kiralama ve Satışın Biteceğini Açıkladı
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 21:37 'de eklendi ve 91 views kez görüntülendi.

Define ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AVM dükkanlarında ve gayrimenkulde dövizle kira ve satışı durdurmak için çalışma başlattıklarını belirterek, ”Bu konuyla ilgili toplumda da zaten ciddi bir talep var. En kısa sürede Meclis’e getireceğiz.” dedi.

GAYRİMENKUL KİRALAMADA DÖVİZ DÖNEMİ BİTECEK

Define ve Maliye Bakanı Patent Albayrak, çok yoğun bir egzersiz başlattıklarını, AVM dükkanlarında, gayrimenkullerde döviz ile kiralama ve satışın önüne geçmek için gerekli adımları en kısa sürede atacaklarını belirterek, “Bir kısım kredi döviz riskiyle ilişkili olan portföyü ayıracak şekilde çalışıyoruz. Bu konuyla ilgili toplumda da zaten önemli bir talep var. En kısa sürede Meclis’e gelmesi için çalışacağız. Detayları, yasal süreçleri çalışılıyor şu an” dedi.

”BU SÜRECİ FIRSAT OLARAK GÖRÜYORUZ”

Bayramda uluslararası piyasalar açıktı. Herhangi operasyonel bir atak görmedik. Yaşadığımız süreçler bize çok bambaşka şeyler öğretiyor. Ekonomide bundan böyle tüm kurumlar, piyasalar ile kesintisiz teyakkuzda olunması gereken bir döneme girdik. Reflekslerinizin dinç olması gerekiyor.

Bu süreçlerden fazla farklı dersler çıkarıyoruz. Süreci, Türkiye ekonomisinin, mali mimarisinin, sisteminin değişimi ve dönüşümü için, fazla daha enerjik bir yapıya kavuşması için fırsat görüyoruz.

FIRSATA ÇEVİRECEĞİZ

Hesaplı süreci daha bambaşka ve yeni adımları atarak yöneteceğiz. Her gün yeni bir adım. Yeni bir mimari inşa ediyoruz.

Türkiye’nin ekonomisi ve finansal sistemiyle ilgili büyük bir tehlike görmüyoruz. Ekonomimizin temelleri sağlam. Ama önemli olan küresel sınamalara karşısında eksiklerimizi gidermek.

Küresel süreçte yaşanan gelişmeleri fırsat olarak değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Eylül’de görüşmelerimiz var. Dünyanın dört bir tarafıyla, Fransa’dan Almanya’ya, Rusya’dan Çin’e, Katar’dan İngiltere’ye değin çok geniş yelpazede görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

YENİ ÜLKELER VAR

Bakan Albayrak, bir takım ülkelerle anlaşmalar imzalandığını, portföy ve kaynak çeşitliliğini geliştireceklerini söyledi. Albayrak, “Bir Takım ülkelerle anlaşmalar imzaladık, bir kısmı devreye girecek. Katar’la ilgili bu hafta ayrı girişler başladı. Portföy ve kaynak çeşitliliğini daha da geliştireceğiz” dedi.

TRENİ KAÇIRAN KAYBEDER

Bakan Albayrak, 6 bin 100 tanıdık olmayan yatırımcının katıldığı telekonferansın dünyada üretilmiş en yoğun katılımlı telekonferanslardan biri olduğunu belirterek, “Türkiye’de bu iktidar elinde 5 takvim enerjik bir yetkiyle Türkiye’yi 2023’e, 100’üncü yıla taşıyacak. Türkiye trenini kaçıran kaybedecek” dedi..

Türkiye’ye karşısında topyekun bir hücum olmasına rağmen zıt tepti. Yaşanan süreç adamakıllı siyasi.

DOLAR GÜVENİLİR LİMAN DEĞIL

Dolar, küresel ve finansal sistemde bundan böyle güvenilir bir ticari çalgı olmaktan çıkmıştır. Derhal siz güvenilir liman diye on yıllardır dünyaya pazarladığınız bir para birimini siyasi saikle bir veya pat diye pozitif ayrı ülkeler ya da bambaşka ekonomiler için cezalandırma aracına dönüştürüyorsunuz.

Türkiye’nin reel ekonomisi altın yumurtlayan tavuktur. Kimsenin kesmesine müsade vermeyiz, vermeyeceğiz. Hasar vermeye çalışanlar da karşısında ilk beni bulacaklar..

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER