Bahçeli: Karşılıklı Namzet Meydana Çıkan Tekrar Cumhur İttifakı'nın Gereği Neyse Onu Yapacağız
- Siyaset

Bahçeli: Karşılıklı Namzet Meydana Çıkan Tekrar Cumhur İttifakı’nın Gereği Neyse Onu Yapacağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul, Ankara ve İzmir’de büyükşehir başkan adayı göstermeyeceklerini hatırlatarak, “Bu illerde Yargı ve Yeniden Yapılanma Partisi kimi isterse, kimi dilerse aday çıkarabilir. Biz ön kayıtsız şartsız destekleyeceğiz. Zillet ittifakı bu büyükşehirler dışında karşılıklı namzet çıkardığı bitmiş de Cumhur İttifakı’nın gereği her neyse onu yapacağız, onun yanında olacağız” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak lokal seçimler öncesinde Antalya’nın Serik ilçesi Belek Turizm Bölgesi’ndeki kampta, 81 il başkanı ve 130 belediye başkanıyla bir araya geldi. Dün başlayan kamp, Devlet Bahçeli’nin kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Devlet Bahçeli, önlem alınmazsa, ulusal fedakarlık yapılmazsa 31 Mart’ta ülkeyi siyasi kara kış beklediğini kaydetti. Bahçeli, “Önümüzdeki olası sıkıntıları bakmak lazım. Biz 31 Mart’ta ne kazanır, ne kaybederiz gözüyle bakmıyoruz. 31 Mart’a şu kadar belediye benim olsun, bu kadar Hak ve Yeniden Yapılanma Partisi’nde bulunsun diye yaklaşmıyoruz. 31 Mart’ı Türkiye’nin bekası, mücadelesi açısından dönüm noktası olarak değerlendiriyoruz. Ülke gitmişken, çarşı karışmışken, yeni hükümet sistemine hain bir sefer düzenlenirken, belediyelerin hepsi bizde olsa ne olacak, olmazsa ne çıkacak. Cumhur İttifakı’nda ara sorun çıkaran gelgitleri kenara bıraktık, yanlış anlamaları, maksadını aşan söz ve değerlendirmeleri ulusal beka için değil saydık. İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir başkan adaylarımızı göstermeyeceğiz. Bu illerde Adalet ve Kalkınma Partisi kimi isterse, kimi dilerse aday çıkarabilir. Biz ön koşulsuz destekleyeceğiz. Zillet ittifakı bu büyük şehirler haricen ortak aday çıkardığı her tarafta de cumhur ittifakının gereği her neyse onu yapacağız, onun yanına olacağız. MHP milleti için vardır, üstüne düşeni yapacaktır” diye konuştu.

– Antalya