- Siyaset

Bahçeli: İstanbul dışında her yerde aday çıkaracağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimler için MHP’nin kararını da açıklayan Devlet Bahçeli, ”Hiç kimsenin oluşumun lütfuna muhtaç değiliz. Kimsenin kollamasına ihtiyaç da duymuyoruz. Belediye başkanlarını merkez yoklamasıyla belirleyeceğiz. İstanbul dışında her yerde adaylarımızı çıkaracağız. ” ifadelerini kullandı. 

İşte Bahçeli’nin açıklamalarından bazı satırbaşları…

– 27.dönemde yine çok çalışacağız, konuşacağız, uzlaşacağız. kararlara yapıcı şekilde katılacağız. Milletimizin lehinde tavır göstereceğiz. 

– Hiç kimsenin, oluşumun lütfuna muhtaç değiliz. Kimsenin kollamasına ihtiyaç da duymuyoruz. Bize Allah’ın himayesi yeter.

 “İSTANBUL DIŞINDA HER YERDE ADAY ÇIKARACAĞIZ”

– Biz ‘cumhur ittifakı’na bağlıyız… Belediye başkanlarını merkez yoklamasıyla belirleyeceğiz. İstanbul dışında her yerde adaylarımızı çıkaracağız.

“STOKÇULAR BULUNMALI”

– Ekonomik yangın söndü sönüyor, yapılan zamlar ne olacak, geri alınmayacak mıdır? Hükümet sinsi fırsatçıları belirlemelidir. Stokçuluk yapanlar, yabancı ülkelere sermaye kaçıranlar mutlaka deşifre edilmelidir.

“DÜNYAYI AVUCUNA ALMIŞ 5’Lİ ÇETE”

– Geçen hafta ABD’de gerçekleşen BM toplantısı sadece günü kurtarmıştır. Sayın Erdoğan’ın BM’de yaptığı konuşma etkilidir, kendi içinde tutarlıdır. Trump’ın temelsiz sözleri insanlığın gelişimini durdurmaya çalışsa da hevesi kursağında kalacaktır. Dünyayı avucuna almış 5’li çetenin hakimiyet ve hükümranlığı sorgulanmadan dünya daha iyiye ulaşamayacaktır…